Nemocnice z Bratislavského kraja môžu žiadať peniaze na náklady s pandémiou

26.5.2022

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

 Nemocnice z Bratislavského kraja môžu požiadať o finančný príspevok do výšky 500.000 eur na úhradu výdavkov súvisiacich s pandémiou ochorenia COVID-19. Urobiť tak môžu prostredníctvom výzvy, ktorú v utorok zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Zapojiť sa môžu do vyčerpania alokácie alebo najneskôr do konca októbra. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

"Touto výzvou sa v dôsledku pandemickej krízy nemocniciam z Bratislavského kraja otvára ďalšia príležitosť využiť európske štrukturálne fondy a refundovať si zvýšené výdavky na materiálne a prístrojové vybavenie v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti pacientom s ochorením COVID-19," uvádza rezort.  Koniec oprávnenosti výdavkov v projekte je stanovený na 31. decembra 2023.

Zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja sú na výzvu vyčlenené tri milióny eur. "Nemocnica môže žiadať príspevok do výšky 500.000 eur, z čoho 250.000 eur je príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 250.000 eur je príspevok zo štátneho rozpočtu," priblížilo ministerstvo. Výzva je realizovaná v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?