Minister Lengvarský: Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje

6.4.2022
minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje. Klesá počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19, počet hospitalizovaných pacientov, ako aj počty denných príjmov v nemocniciach. Menej je tiež ľudí vyžadujúcich umelú pľúcnu ventiláciu a klesá aj počet výjazdov sanitiek. Po rokovaní vlády o tom v stredu informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Počty pozitívnych prípadov podľa jeho slov klesajú pri PCR i antigénovom testovaní. "Až na bratislavské okresy klesá aj sedemdňová incidencia," priblížil minister.

Subvariant omikron BA.2. bol podľa posledných údajov prítomný v takmer 90 percentách sekvenovaných vzoriek. "V tejto chvíli je prítomný určite v takmer 100 percent sekvenovaných vzoriek," skonštatoval Lengvarský. Počet výjazdov sanitiek celkovo klesá, pričom v niektorých krajoch je situácia stabilná. "Aktuálne je v nemocniciach 1908 pacientov, UPV takisto klesá na dnešnú úroveň 60 pacientov," priblížil. Dodal, že pacienti s primárnou diagnózou COVID-19 majú menej ako polovičné zastúpenie v rámci hospitalizácií. "Výrazne stúpa počet pacientov, u ktorých bol COVID-19 diagnostikovaný ako druhá diagnóza," ozrejmil.

Lengvarský dodal, že v súvislosti s prípadným ďalším uvoľňovaním opatrení má vo štvrtok (7.4.) zasadnúť konzílium odborníkov. "Na stole" je podľa neho otázka potreby nosenia rúšok resp. respirátorov v interiéroch. "Treba rátať s tým, že na miestach, ako sú nemocnice či zariadenia sociálnych služieb, budú naďalej potrebné," dodal.

(TASR)

Páčil sa vám článok?