Pribudlo ďalších 14 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, celkovo ich je 137

20.3.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Na Slovensku pribudlo v piatok 14 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 stúpol na 137. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

V nemocnici na bratislavských Kramároch odhalili testy nový koronavírus u dvoch mužov z Bratislavy. Ďalší prípad sa zaznamenal v Národnom onkologickom ústave, muž z Malaciek mal kontakt s osobou z Rakúska. Pozitívne testovaní muži z Humenného a Michaloviec a žena z Jakubovian sú v karanténe v Gabčíkove, kde prišli po návrate z Rakúska. Mužov z Moravských Lieskoviec a Považskej Bystrice diagnostikovali vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

Ženu zo Spišskej Belej diagnostikovali vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove a muža, ktorý pricestoval z Paríža, diagnostikovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Dvom ženám a jednému mužovi potvrdili pozitívne testy na koronavírus v Univerzitnej nemocnici v Martine a muž z Hronoviec, ktorý bol v kontakte s ochorením COVID-19, bol diagnostikovaný vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

"Negatívny výsledok na toto ochorenie ukázalo spolu doteraz 2670 testov," dodala Eliášová.

(TASR)

Páčil sa vám článok?