Správy

Mnohým obyvateľom bratislavskej Petržalky nie je osud ich mestskej časti či mesta ľahostajný. Cestu do volebných miestností si v sobotných komunálnych voľbách nachádzajú zástupcovia mladšej, strednej i staršej generácie.

Krátko pred desiatou hodinou predpoludním prišiel do volebnej miestnosti v MČ Vajnory ďalší z kandidátov na primátora Bratislavy Ján Mrva. Dá sa povedať, že volil "doma", nakoľko je už12 rokov starostom Vajnôr. Do volebnej miestnosti prišiel splniť v sprievode manželky, dcér a vnuka.

Komunálne voľby sa na Slovensku začali bez problémov. Po otvorení volebných komisií to potvrdila riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

Historicky prvýkrát budú výsledky volieb primátora Bratislavy a Košíc zobrazované priebežne v pravidelných intervaloch. Výsledky v Bratislave sa budú celkovo spočítavať v 401 okrskoch. Definitívne výsledky budú zverejnené po oficiálnom potvrdení Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu 11. novembra.

V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.