• Správy
  • 17.10.2018 15:00

Zaskočená Nicholsonová: Keď vyšla na ulicu, z bilbordu sa dozvedela, že volí Mrvu

0 0
Bilbord Jána Mrvu
Zdroj: FB Ján Mrva

Viacerých Bratislavčanov prekvapili bilbordy, na ktorých niekoľkí liberáli vyjadrili podporu pred voľbami primátora Jánovi Mrvovi. Ten je totiž známy ako kresťansky orientovaný konzervatívec. Bilbordy sa však z ulíc rýchlo stratili. Čo sa stalo?

Starosta Vajnôr Ján Mrva (nezávislý s podporou OĽaNO) sa stal v komunálnych voľbách spoločným kandidátom opozície, teda okrem matovičovcov aj SaS Richarda Sulíka, hnutia Sme rodina Boris Kollár či KDH. Následne sa však v uliciach objavili bilbordy, na ktorých mu vetou "Volím Jána Mrvu" vyjadrili podporu aj členovia SaS známi svojím liberalizmom. Konkrétne Lucia Ďuriš Nicholsonová či župan Juraj Droba - účastník Dúhoveho pochodu LGBTI komunity.

"Bolo to bez môjho súhlasu," povedala nám Nicholsonová s tým, že jednoducho išla po ulici a zrazu uvidela bilbordy so svojou podobizňou. Viac sa však k celej situácii nechcela vyjadrovať, hoci v blížiacich sa komunálnych voľbách kandiduje za poslankyňu v Starom Meste. Župan Juraj Droba reagoval veľmi zmierlivo. "Je to vyriešené, vybavené, na nikoho sa nehnevám. Moje bilbordy sa prelepujú pánom Sulíkom. Došlo k omylu, človek, čo to mal na starosti, ochorel a došlo k chybnému výlepu," vysvetlil pre bratislavskenoviny.sk Droba.

Bilbordy zjavne prekvapili aj bývalého straníckeho kolegu spomínanej dvojice Martina Poliačika. "Neveril som ani na chvíľu, že by Lucia alebo Ďuro s niečím takým súhlasili. Jedna vec je sledovať, ako sa SaS vzdala v Bratislave svojich voličov v prospech náboženského fundamentalistu a druhá vec je pečatiť to tvárou a menom," uviedol Poliačik na sociálnej sieti.

Status Martina Poliačika na sociálnej sieti, na fotkách Denníka N vidno, že bilbord Lucie Nicholsonovej na Záhradníckej už prelepili:

Zdroj: FB Martin Poliačik

​Predseda SaS Richard Sulík na naše otázky zatiaľ nereagoval. Telefón nedvihol a poslal sms, aby sme ho kontaktovali práve totu formou.  Pre Denník N však uviedol, že „Lucia Nicholsonová, ktorá zároveň kandiduje v Starom Meste, oslovuje iný typ voliča než Ján Mrva. Nebolo súčasťou dohody, že ona bude na bilbordoch, ktoré podporujú Mrvu – ona oslovuje liberálneho voliča, Ján Mrva konzervatívneho.“ Údajne si s Mrvom už všetko vysvetlili. 

Boris Kollár, ktorý sa taktiež ocitol na Mrvových bilbordoch, to vôbec nevníma dramaticky. "Išlo zrejme o komunikačný šum medzi tímami. Ale keď som raz povedal, že ho podporujem, tak to platí," povedal nám Kollár s tým, že určite nepožaduje, aby jeho podobizeň z bilbordov stiahli. Tím Jána Mrvu si podľa neho vypýtal od hnutia Sme rodina jeho fotografiu, ktorú im bez problémov poslali. Teda u Mrvu si nič svojvoľne nestiahli a fotku im poskytli samotní kollárovci. V hnutí ešte podľa Borisa Kollára predpokladali, že im príde nejaký vizuál na schválenie, no u Mrvu si zrejme zaslanie fotografie vyhodnotili ako súhlas a dali vyrobiť bilbordy.

A ako vzniknutú situáciu vysvetľujú u samotného kandidáta na primátora? "Ján Mrva spojil širokú koalíciu strán - SaS, OĽANO, Sme Rodina, Nova, KDH, OKS, Zmena Zdola. Pripravených bolo viacero vizuálov osobností koalície stojacej za Jánom Mrvom. V hektickom predvolebnom čase nastal medzi tímami komunikačný šum, čo spôsobilo omyl vo vizuáloch. Konečným rozhodnutím bolo, že podporu budú komunikovať lídri strán s trvalým pobytom v Bratislave. Na bilbordoch sa objaví Richard Sulík, Boris Kollár, či Veronika Remišová," povedal nám Mário Schwab z tímu Jána Mrvu.

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.