• Správy
  • 11.09.2018 21:45

Starosta R. Števčík podal pre falošné letáky trestné oznámenie

0 0
Radoslav Števčík pred americkou ambasádou
Zdroj: ms

súvislosti s falošnými volebnými letákmi, ktoré sa objavili cez víkend v niektorých schránkach alebo rozhádzané v bratislavskom Starom Meste, padlo už prvé trestné oznámenie.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania ho v utorok na Okresnej prokuratúre Bratislava I podal súčasný starosta Radoslav Števčík. Trestné oznámenie chce podať aj kandidátka Dana Kleinert, ktorá sa od letákov dôrazne dištancuje.

"Ide o informácie, ktoré majú priamo v komunálnych voľbách poškodiť kandidátov uvedených na danom letáku, teda aj moju osobu. Tento spôsob informovania, resp. šírenia, v mojom prípade, nepravdivých, lživých informácií, zasahuje do výkonu volieb a ovplyvňuje voľby ako také," píše Števčík v podanom trestnom oznámení. Poukazuje tiež na to, že ako autor, resp. pôvodca letáku je uvedené Lepšie Slovensko. "Netuším, či ide o občiansku iniciatívu, občianske združenie, resp. čo alebo koho si pod týmto pomenovaním predstaviť alebo stotožniť," poznamenal Števčík s tým, že profil s rovnakým menom na sociálnej sieti útočí na neho i ďalších kandidátov v komunálnych voľbách. Ako uviedol, kandiduje ako nezávislý. Zdôraznil, že sa neuchádza o podporu žiadnej politickej strany a odmieta podporu strany Smer-SD.

Od letákov sa už v uplynulých dňoch dôrazne dištancovala kandidátka na starostku Dana Kleinert. "Každý, kto ma pozná, vie, že nikdy som nerobila negatívnu kampaň, nikdy by som nestavala kampaň či projekty na negatívnych základoch a ani ju robiť nebudem. Neriešim, kto kde býva, kto koho zastupuje alebo podporuje," uviedla v pondelok (10.9.) pre TASR Kleinert. Trojnásobný poslanec Martin Borguľa pri ohlasovaní kandidatúry na staromestského starostu v utorok uviedol, že zo strany Smer-SD vystúpil v apríli a kandiduje ako nezávislý a podľa jeho slov bez skrytej podpory politických strán a sponzorov.

Na antikampaň prostredníctvom sociálnych sieti či emailov zareagovala už v auguste Zuzana Aufrichtová, kandidátka SaS, Zmena zdola, OKS, OĽaNO, Sme rodina a Nova. "Trvalý pobyt mám v Starom Meste. Vlastním tu byt a bývam tam väčšiu časť aktívneho dňa. Stala sa však situácia, že za posledné obdobie som opatrovala svoju 84-ročnú matku a nebolo možné súžitie jej zdravotného stavu s mojimi troma malými živými deťmi. Mali sme možnosť ísť ako rodina bývať do Karlovej Vsi. Ja som však každé ráno prišla do Starého Mesta," uviedla. Ako tvrdí, keď sa na záver dňa premiestni do inej mestskej časti, neznamená na to, že v nej býva, ale len to, že v nej prespáva.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.