NAŠA HISTÓRIA: Úžasný príbeh domu na Zámočníckej 11 i krásne detstvo chlapcov z Dunajskej ulice

28.6.2020
0

Zdroj: archív bn

Páčil sa vám článok?

Návrat do minulosti a to hneď dvojnásobný. V našej novej rubrike NAŠA HISTÓRIA si totiž okrem dejín Bratislavy môžete s nami pripomenúť i staršie články z Bratislavských novín, ktoré píšu svoj moderný príbeh už od roku 1998 a majú už taktiež svoje dejiny.

Články o histórii mesta patria neodmysliteľne k Bratislavským novinám aj  k ich webu už od počiatku ich existencie. V prvých rokoch sa tejto téme na stránkach novín venoval najväčší odborník na dejiny mesta - historik a propagátor starej Bratislavy, pán Štefan Holčík. Veľmi populárnu rubriku, ktorú určite netreba predstavovať - Chlapci z Dunajskej ulice - mal v Bratislavských novinách aj legendárny Július Satinský.

Pripomeňme si, ako vyzerala strana venovaná histórii v druhom čísle Bratislavských novín v roku 1998. Július Satinský tu priblížil, ako sa v detskom veku ocitol na Dunajskej ulici a Štefan Holčík zas odkryl tajomstvá Prašnej brány na Zámočníckej ulici.


Zdroj: archív bn

(bn)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.