Výbuch v budove: Hasiči zasahovali na Bebravskej ulici

23.7.2018
Výbuch vo Vrakuni

Zdroj: Polícia

Páčil sa vám článok?

Hasiči skoro ráno zasahovali na Bebravskej ulici v bratislavskej Vrakuni. Došlo tam k explózii v budove, kde sídli aj zdravotné stredisko.

"Táto časť budovy zdravotného strediska bola dokončená pred dvoma týždňami. Vyzerá to tak, že, našťastie, nie je narušená statika budovy. Keď dokončí polícia svoje úkony, budeme poškodenú časť nanovo rekonštruovať," uviedol l starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc, ktorý sa dostavil na miesto výbuchu.

"Výbuch bol veľmi silný a zobudil nás približne o piatej. Na zaparkované autá lietali časti konštrukcie z budovy a mrežového systému," povedal jeden z obyvateľov novšej bytovky na Bebravskej ulici číslo tri. Na mieste bolo  viacero hasičských áut. 

O výbuchu informovala aj polícia. "Dnes v čase krátko po piatej hodine sme prijali na linke 158 oznámenie o poškodení steny jednej z budov na Bebravskej ulici v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa. Hliadky hodnovernosť tohto oznámenia na mieste preverili a potvrdili, pričom po príchode na miesto bola spozorovaná poškodená predná časť domu, ako aj poškodené viaceré motorové vozidlá, ktoré boli zaparkované v jej blízkosti," uviedol policajný hovorca Michal Szeiff.

Na miesto prišiel aj zisťovateľ príčin požiarov, ktorý cudzie zavinenie ako príčinu poškodenia budovy jednoznačne nevylúčil, ale ani nepotvrdil. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Presné príčiny, ako aj okolnosti, za akých k tejto udalosti došlo, sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Na Bebravskú predpoludním prišli aj pyrotechnici a policajní psovodi s minimálne štyrmi špeciálne vycvičenými psami. Dnes nebudú fungovať ambulancie v zdravotnom stredisku, dokiaľ polícia neurobí úkony a statik nevyhodnotí stav poškodenia budovy. V stredisku sú takmer všetky typy ambulancií od všeobecných lekárov, chirurgov, zubárov po očných a detských lekárov.

Zdroj: Polícia

Zdroj: TASR

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie