Nad pamiatkou Vodná veža začínajú stavať ďalšiu budovu projektu Vydrica
Zdroj: Vydrica Development
Vydrica - výstavba rezidenčného objektu V4Projekt Vydrica pod Bratislavským hradom vstupuje do ďalšej etapy. Začína sa výstavba rezidenčného objektu V4 priamo nad Vodnou vežou. Budova ponúkne 23 nadštandardných bytov, pričom 44% z nich je už predaných. V parteri vznikne priestor pre gastroprevádzky.
Ako nás informoval komerčný riaditeľ spoločnosti Lucron Juraj Ťahún, developer spúšťa výstavbu rezidenčného objektu V4, ktorý má predstavovať míľnik celého projektu.
"Budova v srdci obnovovaného Podhradia, s nerušeným výhľadom na pamiatku Vodná veža, prinesie bývanie najvyššieho štandardu v mimoriadne komornom formáte – len pre 23 nových majiteľov. Záujem o bývanie v najexkluzívnejšej budove Vydrice potvrdzuje aj predpredaj na úrovni 44 % ešte pred zahájením samotnej výstavby," uvádza developer Lucron.
Objekt ponúkne limitovaný počet bytov od 56 m² až po 156 m² štvorizbový byt s vlastným šatníkom pri každej izbe, troma kúpeľňami a s terasou s výmerou 20 m². Všetky byty majú lodžie alebo terasy, pričom štyri byty navyše disponujú predzáhradkami orientovanými do tichšej časti Oeserovej ulice s výmerou až do 28 m².
Navrhovaný objekt podľa developera citlivo spája modernú architektúru s historickým prostredím bratislavského podhradia a decentné členenie objektu do troch hmôt rešpektuje pôvodné členenie územia.
Zvýšený parter je určený pre obchody, nad ním sú tri plné a dve ustúpené podlažia s bytmi. Objekt je ukončený šikmými strešnými líniami, čím nadväzuje na tradičnú zástavbu. Fasáda je riešená v tehlovom obklade v tlmenom terakotovom odtieni s dôrazom na detaily a variabilitu vzorov, ktoré odlišujú jednotlivé časti domu. Sklenené plochy a terasy sú, pre zlepšenie komfortu, doplnené o tieniace prvky.
„Budova V4 je právom označovaná za ‚klenot‘ Vydrice – nachádza sa totiž v bezprostrednej blízkosti kultúrnej pamiatky Vodná veža, pred ktorou nie je možné realizovať ďalšiu výstavbu. Vďaka tomu ponúka V4 maximálne súkromie a nerušený výhľad na Vodnú vežu aj na dunajské nábrežie,“ hovorí Juraj Ťahún.
Zaujímavosťou budovy V4 je aj zapojenie štyroch špičkových interiérových dizajnérov – Romi Klimekovej, Silvie Brna, Alana Prekopa a Erika Pastuchu. V rámci projektu Vydrica Designers tak na piatom podlaží V4 vznikli štyri exkluzívne návrhy interiérov, ktoré sú spolu s projektovou dokumentáciou súčasťou ceny týchto bytov.
Už pred začiatkom výstavby je 44 % bytov v budove V4 predaných. Bytový dom doplní parter s rozlohou 482 m2 určený pre gastroprevádzky, ktoré sú – rovnako ako v prípade administratívnej budovy VYDRICA Offices – určené na predaj.
V blízkosti budovy V4 sa nachádza aj Národná kultúrna pamiatka – Vodná veža. "Na jej obnove spolupracuje developer s pamiatkarmi aj magistrátom, pričom momentálne prebieha povoľovací proces a čaká sa na právoplatné stavebné povolenie k prvej fáze revitalizácie areálu Vodnej veže. Po rekonštrukcii bude areál sprístupnený verejnosti a stane sa ďalším komunitným bodom v novej štvrti," uvádza developer.
Rezidenčná budova V4 v číslach:
Počet bytov: 23
Retailové priestory: 482 m²
Počet parkovacích miest: 49
Začiatok výstavby: 2025
Očakávaná kolaudácia: 2027
(ts, ms)