Zmeny v Starom Meste: V MŠ Heydukova pribudnú nové triedy, do nového sa presťahuje aj denné centrum pre seniorov

7.8.2022
nove centrum pre seniorov vizualizácia

Zdroj: Facebook Staré Mesto/Home Architect 2020

Páčil sa vám článok?

Od nového školského roka pribudnú v Materskej škole Heydukova 25 dve nové triedy. Staromešťania tak získajú plus tridsať miest pre svojich malých škôlkarov. A nielen to. Na Heydukovej sa toho zmení oveľa viac.

Staromestská samospráva spresnila, že aby mohli rozšíriť kapacity škôlky, bolo nevyhnutné zrealizovať veľké sťahovanie. "Rodinné Centrum Prešporkovo dostalo nové priestory. Netreba sa obávať, stále ostávajú na Heydukovej 25, takže svoje zvyky meniť nemusíte," priblížilo Staré Mesto.

Ďalej informovali, že v rámci zmien sa rozhodli vyriešiť aj nevyhovujúce umiestnenie Denného centra pre seniorov. Staromestskí seniori sa preto od septembra presťahujú do celkom nového Denného centra na Grösslingovu 52.
Bývalá gastroprevádzka prechádza v týchto týždňoch rozsiahlou rekonštrukciou, jej výsledkom majú byť moderné a vkusné priestory pre aktivity obyvateľov Starého Mesta v seniorskom veku.

Zdroj: Facebook Staré Mesto/Home Architect 2020

Zdroj: Facebook/Staré Mesto Home Architect 2020

​Vizualiziácia: nové centrum pre seniorov

Nové Denné centrum bude variabilné, bezbariérové, veľké okná rozjasnia interiér prirodzeným svetlom. Najväčšia, vstupná časť bude koncipovaná ako miesto pre posedenie, debaty. Na ňu nadväzuje multifunkčná miestnosť využiteľná na prednášky, komorné koncerty, pohybové aktivity. Pre tento účel na stenách pribudnú veľkoplošné zrkadlá, podlaha bude z odolného materiálu. Chýbať nebude bezbariérová toaleta či sprchovací kút. Denné centrum poslúži na denné aktivity seniorov – sociálne poradenstvo, záujmovú činnosť, vzdelávacie aj pohybové kurzy, tanečné zábavy, medzigeneračné aktivity či tvorivé dielne. Slúžiť by mali od polovice septembra.

(nc)

Páčil sa vám článok?