• Staré Mesto
  • 08.11.2018 16:06

V Starom Meste je o ďalšieho kandidáta na starostu menej

0 0
Zdroj: Internet

V boji o kreslo starostu bratislavského Starého Mesta ostáva po novom sedem kandidátov. Niekdajší poslanec a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík, ktorého vo voľbách podporovala strana Starostovia a nezávislí kandidáti, sa kandidatúry vzdal.

Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.

O post starostu Starého Mesta sa tak budú v sobotňajších voľbách (10. 11.) uchádzať štyria nezávislí kandidáti a traja politickí nominanti. Ako nezávislý obhajuje post súčasný starosta Radoslav Števčík, rovnako ako nezávislý ide trojnásobný poslanec Martin Borguľa, miestna poslankyňa Barbora Oráčová a slovenský režisér, hudobník a producent Štefan Wimmer.

S podporou sedemkoalície SaS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina, NOVA a KDH ide do boja urbanistka, bývalá odborná zamestnankyňa bratislavského magistrátu a súčasná poslankyňa BSK Zuzana Aufrichtová. Národná koalícia nominovala podnikateľa Vladimíra Hudeca, za Stranu moderného Slovenska (SMS) kandiduje IT konzultant Michal Šulek. 

Z volebného boja už v polovici októbra ako prvá odstúpila kandidátka Dana Kleinert (Team Vallo s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia).

(TASR) 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.