• Staré Mesto
  • 20.09.2018 12:51

Sobota bude patriť ženám: Pobežia svoj beh

0 0
Zdroj: Facebook I.N.

Ženský beh sa teší z rok na rok čoraz väčšej obľube. Trate behu 7. ročníka vedú po nábrežnej promenáde, po lávkach Mosta Apollo a Starého mosta s atraktívnym dobehom do nákupného centra Eurovea.

Pred siedmimi rokmi, keď spoločnosť dm drogerie markt v spolupráci s organizátormi z agentúry BE COOL začínali s týmito pretekmi, bola situácia úplne iná. Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič vysvetľuje: „Vtedy sme čelili ostychu žien behať „zmiešané behy“, akoby sa hanbili, že nie sú tak rýchle ako muži. Preto sme im chceli dať šancu zhodiť zo seba tento stres a zvláštnu nervozitu pri behu, ktorý je venovaný len im.“  dm ženský beh si za krátky čas vybudoval pevné miesto v kalendári bežeckých podujatí na Slovensku a za pár rokov sa, aj vďaka svojmu zaujímavému celoročnému konceptu bežeckej prípravy a starostlivosti o ženy, stal jedným z najväčších pretekov organizovaných u nás. 

V 7. ročníku bol zvýšený účastnícky limit už na 3000 bežkýň. „Minulý ročník nás milo prekvapil, záujem bol ozaj obrovský. Počet 2000 miest bol vypredaný 10 dní pred akciou. Aj preto sme sa rozhodli tento rok navýšiť kapacitu na 3000 a vyzerá to tak, že budeme opäť vypredaní, čo je výborné a mám z toho obrovskú radosť,“ hovorí Peter Pukalovič.

Medzi novinky behu určite patrí aj nová podkategória organizovaná v rámci 4-kilometrového behu. Nesie názov „Beh mamy s dcérou“ a prioritne by mala  podporiť rodinnú súdržnosť, aby rôzne ženské ročníky ešte viac previazali generačné puto medzi mamami a dcérami a tešili sa zo spoločného športového výkonu. Budeme so  záujmom sledovať, či to budú mamy, ktoré k účasti na pretekoch privedú svoje dcéry, alebo naopak. Aktuálne je prihlásených už 142 rodinných dvojíc, čo je dobrým signálom, že táto iniciatíva sa uchytila a zaujala.

Trate behu 7. ročníka zostávajú v porovnaní s rokom 2017 nezmenené, vedú po nábrežnej promenáde, po lávkach Mosta Apollo a Starého mosta s atraktívnym dobehom do Eurovea, kde bežkyne bude opäť čakať a povzbudzovať množstvo divákov. O 14.00 hod. budú bežať účastníčky svoj štvorkilometrový okruh, aktuálne je prihlásených 1850 žien, a o 16.00 hod. odštartujú bežkyne na desať kilometrov, kde počet prihlásených už atakuje tisícku (936). Samozrejmosťou pri oboch behoch budú vodičky, ktoré bežkyniam na trati pomôžu pri dosiahnutí ich vysnívaného času. Rovnako tak šatne a sprchy, či úschovňa osobných vecí počas behu.

„Running angels“, tak označili tento rok organizátori bežkyne dm ženského behu. Tento motív sa  objavil na účastníckom tričku, dámy si  ho nájdu na štartovom čísle či na krásnej fotostene, kde sa po zvládnutí behu môžu pyšne odfotiť aj s medailou, ktorá je ozaj jedinečná, „anjelská“.

(TS,nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.