Ružinov

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Ako ďalej, kúpele Centrál?

0 0

Keď sa niekedy okolo roku 1970 rozbehli práce na plavárni Centrál, ktorá dnes chátra, nikto asi ani v tom najhoršom sne nevymyslel, že krátko po dostavbe v osemdesiatych rokoch a po krátkej prevádzke prestane slúžiť svojmu účelu a stane sa akousi zrúcaninou nášho mesta.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Na výstavbu bytov pôjde až 50 miliónov

0 0

Rozpočet mestskej časti Ružinov má byť schválený na najbližšom riadnom zasadnutí tamojšieho miestneho zastupiteľstva, ktoré bude 27. apríla. Potvrdili nám to zástupcovia mestskej časti s tým, že návrh rozpočtu už schválila mestská rada.

V stredu 14. apríla sa v športovom areáli Stredného odborného učilišťa chemického Slovnaft vo Vlčom hrdle uskutoční už 39. ročník Behu okolo Slovnaftu. Súťažiť sa bude v 26 kategóriách od mladších žiakov až po mužov vytrvalcov na tratiach od 1500 do 9000 metrov.

Pred niekoľkými týždňami sa na telese Prístavného mostu v smere do Slovnaftu, pri benzínovej pumpe Jurki, objavila záhadne vyzerajúca štrbina. Akoby z mostu po zemetrasení vypadol kus betónového bloku.

  • Polícia
  • 11.03.1999 09:00

Na krádež auta stačilo 5 minút!

0 0

Tridsaťročný Holanďan sa nestačil čudovať šikovnosti slovenských zlodejov, ktorí mu za necelých 5 minút dokázali ukradnúť sivý automobil značky Mercedes Benz.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.02.1999 09:00

Do Štefánky sa opäť vráti jej stratený duch

0 0

Po rokoch úpadku a niekoľkých mesiacoch zatvorenia by sa mal do kedysi vychýrenej bratislavskej kaviarne Štefánka opäť vrátiť pôvodný duch. Rozhodnutím miestneho zastupiteľstva Staré Mesto z leta minulého roku dostala priestory kaviarne na rohu Palisád a Štefánikovej ulice do dlhodobého prenájmu bratislavská spoločnosť Twisteak.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.