Ružinov

 • Polícia
 • 11.03.1999 09:00

Na krádež auta stačilo 5 minút!

0 0

Tridsaťročný Holanďan sa nestačil čudovať šikovnosti slovenských zlodejov, ktorí mu za necelých 5 minút dokázali ukradnúť sivý automobil značky Mercedes Benz.

 • Zdravie a životný štýl
 • 25.02.1999 09:00

Do Štefánky sa opäť vráti jej stratený duch

0 0

Po rokoch úpadku a niekoľkých mesiacoch zatvorenia by sa mal do kedysi vychýrenej bratislavskej kaviarne Štefánka opäť vrátiť pôvodný duch. Rozhodnutím miestneho zastupiteľstva Staré Mesto z leta minulého roku dostala priestory kaviarne na rohu Palisád a Štefánikovej ulice do dlhodobého prenájmu bratislavská spoločnosť Twisteak.

 • Doprava
 • 11.02.1999 09:00

V Bratislave havaroval Boeing 707

0 0

Zlyhanie prvého motora bolo jednou z možných príčin havárie ghanského nákladného lietadla Boeing 707 F, ktoré 7. februára vybehlo z dráhy bratislavského letiska M. R. Štefánika.

 • Polícia
 • 14.01.1999 00:00

Zavraždili exministra Jána Duckého

0 0

Vchod do domu na Bajzovej ulici číslo 12 sa stal dejiskom prvej vraždy politika v ponovembrových dejinách Slovenska. Neznámy páchateľ tu v pondelok 11. januára medzi 12. a 13. hodinou štyrmi ranami z pištole kalibru 7,65 mm usmrtil bývalého ministra hospodárstva, bývalého generálneho riaditeľa Slovenského plynárenského priemyslu a bývalého poslanca Národnej rady SR Jána Duckého.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.12.1998 09:00

V Ružinove otvorili nový Prior

0 0

V utorok 8. decembra otvorili v Ružinove nový obchodný dom Prior. Bude sídliť v zrekonštruovanej budove ružinovského obchodného domu na Tomášikovej ulici a stane sa jedenástym Priorom v sieti obchodných domov tejto značky na Slovensku.

 • Šport
 • 08.10.1998 09:00

Nové možnosti saunovania

0 0

Od 6. októbra sú v prevádzke ružinovské Kúpele Delfín v Ružovej doline. Oznámila mám to Správa telovýchovných a rekreačných zariadení mesta Bratislava.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.