Obľúbený mestský bazár pokračuje druhým kolom - jeho cieľom je, aby sa veci nevyhadzovali...

7.6.2021

Zdroj: OLO

Páčil sa vám článok?

Po úspechu Mestského bazára z októbra minulého roka sa hlavné mesto v spolupráci s mestskou organizáciou OLO rozhodlo pokračovať v sérii podujatí Mestský bazár aj v tomto roku. Od 9. do 23. júna môžu záujemcovia nosiť nepotrebné, ale stále použiteľné veci, priamo do centrály OLO každú stredu, piatok a sobotu vo vyhradených časoch.

Samotné podujatie Mestský bazár sa bude konať posledný júnový víkend 26. a 27. júna 2021. Cieľom zberu je zbaviť domácnosti nepotrebných vecí, ktoré by sa inak stali odpadom a dať im tak druhú šancu. Tieto vyzbierané veci si budú môcť záujemcovia následne zakúpiť za symbolické ceny na podujatí Mestský bazár, ktoré sa bude konať 26. a 27. júna 2021 v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8.

Zber vecí bude prebiehať od 9.6. do 23.6.2021 v centrále OLO na Ivanskej ceste 22 (oproti obchodnému domu IKEA) v nasledovných časoch: 
streda 12:00 - 18:00 h
piatok 8:00 - 18:00 h
sobota 8:00 - 18:00 h
Prečo by som mal veci darovať alebo kúpiť?
predídeme vzniku odpadu, čím šetríme prírodu a jej zdroje
to, čo nepotrebujeme my, sa môže zísť niekomu inému
môžeme získať originálne a jedinečné kúsky za symbolické ceny
príspevkom podporíme vznik stabilného Reuse centra
za málo peňazí, dobrý pocit na duši
podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave

Zdroj: OLO

​Vzhľadom k aktuálnej situácii spojenej so šírením vírusu COVID-19 je potrebné dodržiavať na mieste hygienické opatrenia. To znamená - chrániť si tvár rúškom a dodržiavať rozostupy vyznačené priamo na mieste. Vyzbierané predmety budú do podujatia v dostatočnej časovej karanténe a budú pripravené tak, aby boli počas podujatia Mestský bazár neinfekčné.

Podujatie  Mestský bazár sa bude konať 26. - 27. júna 2021 od 10:00 do 18:00 h v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8. Vyzbierané financie budú vedené na transparentom účte a budú použité na budovanie stabilného Bratislavského centra opätovného použitia. Na mieste bude možná aj bezkontaktná platba kartou. V minulom roku sa podarilo vyzbierať 16-tisíc jedinečných kúskov, vďaka ktorým Bratislava ušetrila 4,5 ton odpadu. Na vybudovanie stabilného Reuse centra sa podarilo vyzbierať až 9 tisíc eur.

(ts)

Páčil sa vám článok?