V Ružinove zachraňovali malú kačičku z kanála. A výsledok?

21.5.2019
Záchrana kačice

Zdroj: Facebook/ DHZ Bratislava - Ružinov

Páčil sa vám článok?

Príbehy zachránených zvieratiek  dojímajú celý svet. Happyendom skončil aj život malého kačiatka v bratislavskom Ružinove na Zlatých Pieskoch. 

Koncom minulého týždňa boli ružinovskí dobrovoľní hasiči povolaní k zaujímavému prípadu. V kanáli uviazla malá kačička. Usmiatemu hasičovi a zároveň profesionálnemu záchranárovi Gabrielovi Buchovi sa ju po 45 minútach podarilo zachrániť. Nakoniec ju bez ujmy vypustil.  Tá sa s radosťou pridala k mame a súrodencom.

Zdroj: Facebook/ DHZ Bratislava - Ružinov
Zdroj: Facebook/ DHZ Bratislava - Ružinov

​„Volali nám z operačného strediska, aby sme sa ujali prípadu, kedy do kanála padla malá kačička. Najväčší problém bolo odstrániť kryt z kanálu, keďže bol pevne upevnený. Preto to trvalo tak dlho,“ povedal pre banoviny.sk veliteľ dobrovoľných hasičov a zároveň ružinovský poslanec  Nikolaj Gečevský.

Spokojný s prácou dobrovoľných hasičov je aj starosta Ružinova Martin Chren. „Ružinovskí dobrovoľní hasiči sú najlepší na Slovensku. Často sú nasadzovaní do akcií rovnako ako profesionáli. Všetci, ktorí ich poznáme, vieme, že sú nielen odvážni, ale aj ľudia so srdcom – a aj to týmto zásahom dokázali,“ povedal pre banoviny.sk starosta Ružinova.

Zdroj: Facebook/ DHZ Bratislava - Ružinov

(lb)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.