Začína sa veľká oprava Balkánskej cesty v Rusovciach

6.8.2022
0

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto SR

Páčil sa vám článok?

Na Balkánskej ceste v Rusovciach, v úseku od Irkutskej po Maďarskú ulicu, sa začínajú od pondelka 8.8.2022 práce spojené s opravou cesty a priľahlého chodníka. Práce budú prebiehať do 4.9.2022. Informuje o tom bratislavský magistrát na sociálnej sieti.

"V oboch smeroch vybúrame a odstránime živičnú vrstvu vozovky, ktorá bude v celej dĺžke úseku nahradená novým povrchom. Zároveň dôjde k výškovej úprave vývodov inžinierskych sietí, oprave betónovej odvodňovacej priekopy, debarierizácii priechodu pre chodcov, výmene poškodených obrubníkov za nové a poškodená existujúca prídlažba bude nahradená novou betónovou prídlažbou.
Súčasne budú práce zahŕňať aj predláždenie chodníka. Pôvodnú živičnú vrstvu chodníka nahradí kvalitná betónová dlažba," uvádza magistrát.

Prejazd pre motorové vozidlá bude možný počas celej dĺžky trvania prác, treba však počítať so zníženou priepustnosťou dopravy. Práce sa budú realizovať počas striedavého uzatvorenia jazdných pruhov a počas celej dĺžky prác bude doprava regulovaná osobami poverenými zhotoviteľom.

(ms)

Páčil sa vám článok?