MHD: Začína sa rekonštrukcia zastávok a električkového obratiska pri ŽST Vinohrady

23.7.2022
0

Zdroj: DPB

Páčil sa vám článok?

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pokračuje v ďalšej rekonštrukcii zastávok. Obnoví priestor električkového obratiska aj nástupísk MHD pri ŽST Vinohrady. Informoval nás o tom hovorca DPB Martin Chlebovec.

Popri rekonštrukcii zastávok na Račianskej radiále pokračuje DPB v zlepšovaní ďalšej lokality. V pondelok 25. júla 2022 začne práce na komplexnej obnove zastávky a električkového obratiska Stn. Vinohrady.

"V rámci rekonštrukcie DPB vymení na tomto mieste koľajové konštrukcie a všetky povrchy, zvýši a rozšíri nástupiská, vykoná bezbariérové úpravy, vydláždi priestor estetickou dlažbou, osadí nové prístrešky a zabezpečí nové nátery zábradlí. Cestujúci sa môžu tešiť na nové bezpečnejšie, moderné zastávky, vďaka ktorým bude pobyt v tomto dôležitom prestupnom uzle príjemnejší než doteraz. Denne ho totiž obsluhujú desiatky vlakových, električkových a autobusových spojov a jeho súčasný stav bol dlhodobo neuspokojivý," priblížil Chlebovec.

Zdroj: DPB

Súčasný stav zastávky. 

Rekonštrukcia obratiska bude realizovaná za plnej prevádzky MHD, avšak vyžiada si lokálne obmedzenia pre cestujúcich. Sprístupnené budú tie časti zastávky, kde nebudú aktívne stavebné práce. Tie potrvajú do konca letných prázdnin. 

(ms) 

Páčil sa vám článok?