FOTO a VIDEO: Najväčším opusteným objektom v Bratislave je bývalé SOU železničné. Ako to v ňom vyzerá?

11.10.2019

Zdroj: FB T.G.

Páčil sa vám článok?

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

"Ešte v roku 2016 to bolo strážené - rozprával som sa vtedy s vrátnikom, ktorý na to aspoň pro forma dozeral. Ale zrejme niekedy v priebehu tohto roka sa už vykašľali aj na to," napísal na sociálnu sieť Martin, ktorý upozornil prípadných záujemcov aj na video zložené zo záberov na interiéry a exteriéry spomínanej školy.

Pozrieť si ho môžete tu:

"Prechádzka po tejto železničnej škole bola neuveriteľná. Sledovať jej rozklad a takisto všetky tie triedy, technické miestnosti... V jednej bola dokonca lokomotíva.. To všetko dopomohlo k úžasnej atmosfére," napísal k videu jeho autor, ktorý ho na Youtube publikoval pod užívateľským menom The Dark Pirate Stories. 

Do areálu školy sa približne pred niekoľkými dňami prišli pozrieť aj dvaja mladí Bratislavčania - Tomáš a Helmut, ktorí tu urobili množstvo fotografickej dokumentácie a následne snímky zverejnili na sociálnych sieťach, respektíve prostredníctvom blogu, kde jeden z nich podrobne opisuje ich návštevu v priestoroch SOU železničného na Pántoch. Článok nájdete TU.     

My vám prinášame na ukážku aspoň niekoľko ďalších zaujímavých záberov:

Zdroj: FB T.G.

​Nevyužívaný bazén sa zmenil na galériu grafiťákov...

Zdroj: FB T.G.

​Čiernobiely dôkaz o tom, že v dávnej minulosti sa v ňom dalo aj plávať. 

Zdroj: FB T.G.

​Nachádza sa tu aj stôl s maketou prírody a koľajnicami k elektrickému vláčiku...

Zdroj: FB T.G.

​V dielňach bol umiestnený aj tento riadiaci pult a imitácia prednej masky rušňa. 

Zdroj: FB T.G.

​Telocvičňa nevyzerá na prvý pohľad až tak zle, hoci vidno, že už šesť rokov je opustená a neudržiavaná...

Zdroj: FB T.G.

​K školskej knižnici bol trochu neporiadok...

Zdroj: FB T.G.

​Spoločenská miestnosť vybavená parketom. 

Zdroj: FB T.G.

​Na jednej z internátnych izieb asi v nedávnej minulosti žil vášnivý zberateľ cestovných lístkov na MHD.

Zdroj: FB T.G.

​Pohľad na areál školy z budovy internátu...

Zdroj: FB T.G.

​Zbadať tohto "obesenca" v tme, by asi vydesilo každého nepozvaného návštevníka a možno vznikla táto inštalácia práve za týmto účelom...

(ars) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.