MHD: Od 5. septembra pribudnú nové zastávky a upravia intervaly na nočných linkách

23.8.2022
0
18-metrové kĺbové autobusy Otokar Kent C.

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od 5. septembra 2022 zavádza niekoľko zmien v MHD. Informoval nás o tom jeho hovorca Martin Chlebovec.

"Linka 67 bude od začiatku školského roka v Podunajských Biskupiciach predĺžená do novovzniknutej štvrte Zelený raj. Na novej trase obslúži zastávky „Ligurčeková“ a „Farmárska“, každú v jednom smere. Linka bude mať novú konečnú zastávku „Ovčiarska“, ktorá bude umiestnená pri supermarkete. Doterajšiu konečnú zastávku „Vinohradnícka“ obslúži linka obojsmerne," uviedol hovorca.

V Ružinove budú linky 96 a 196 smerom do Petržalky obsluhovať aj zastávku „Pažítková“ pre možnosť prestupu na trolejbusovú linku 42. Režim prevádzky liniek 92 a 192 ostane od septembra zachovaný rovnaký ako počas uplynulých dvoch mesiacov.

Zdroj: DPB

Nový úsek v Podunajských Biskupiciach. 

Zmeny sa dotknú tiež cestovných poriadkov nočných liniek. Tie budú aktualizované na základe reálnych dát z premávky, ktoré DPB zbieral prostredníctvom palubných počítačov vo vozidlách. Rozsah nočnej dopravy sa však nemení. "Cestujúcim pripomíname, že od pondelka 5. septembra budú jazdiť spoje MHD opäť podľa cestovných poriadkov platných pre školský rok s výnimkou liniek 31, 131 a 184, ktoré v posilnenom školskom režime začnú jazdiť až od začiatku vyučovania na vysokých školách," dodal Chlebovec. 

(ms) 

Páčil sa vám článok?