Smrť na pracovisku: Na Budatínskej ulici spadlo z piateho poschodia lešenie s robotníkmi

18.11.2021
0

Zdroj: HaZZ

Páčil sa vám článok?

Na Budatínskej ulici v Bratislave spadlo vo štvrtok popoludní pracovné lešenie. Z miesta zásahu bola nahlásená jedna zranená osoba. Neskôr sme boli informovaní, že pád z výšky táto osoba napriek snahe záchranárov neprežila. Informovali o tom z Operačného strediska hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Július Pavčo z operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby poznamenal, že aj napriek snahe záchranárov sa jednu osobu nepodarilo zachrániť. Operačné stredisko hasičov v Bratislave uviedlo, že po ich príjazde  bolo prieskumom zistené, že ide o pád lešenia s tromi robotníkmi z výšky piateho poschodia.

Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru spresnila, že na mieste sa nachádzali dve pracovné plošiny, pričom došlo k nakloneniu jednej z nich, čo spôsobilo následný pád jednej z osôb. "V čase udalosti sa na plošinách nachádzali celkom štyri osoby," priblížila.

Podľa slov Križanovej jedna z osôb bola z plošiny zachránená použitím lezeckej techniky a ďalšie dve hasiči zachránili cez okno bytu. "Osobu, ktorá utrpela pri páde vážne zranenia, sa ani napriek resuscitácii nepodarilo oživiť a svojim zraneniam na mieste podľahla. Zachránené osoby sa nachádzajú v opatere hasičov a posádky záchranej zdravotnej služby," dodala Križanová. Ako uzavrela, momentálne prebieha určovanie taktiky na zabezpečenie pracovných plošín.

​(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie