VIDEO a FOTO: V Bratislave už otvorili novú pláž, v ponuke aj chlieb vo vajci za 2,99 eura

19.6.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Nová mestská pláž v priestranstve medzi divadlom Aréna a Starým mostom v bratislavskej Petržalke je už dnes napriek nepriaznivému počasiu otvorená. Boli sme sa na nej pozrieť. Niektoré ceny vás šokujú.

Hoci je pláž už otvorená, niektoré bufety boli dnes doobeda ešte zatvorené, časť už otvorili. Ceny v nich sa nedali prehliadnuť. Vegánska ovsená kaša, chlieb vo vajíčku alebo párky s chlebom za 2, 99 eura. Dnes tam bolo minimálne ľudí, čo spôsobila nielen skorá hodina, ale aj vyslovene sychravé počasie, chladno a dážď. Uvidíme, aký budú mať úspech počas slnečných dní...

Nová pláž na Tyršovom nábreží nesie názov Tyršák a nachádza sa priamo pri Starom moste. Nájdete tu viacúčelové športové ihrisko na plážový volejbal, plážový tenis a plážový futbal, pláž s pieskom a barom, organizátori sľubujú množstvo sprievodných aktivít.

FOTOGALÉRIA:

Pri budovaní pláže použili 650 ton piesku, čo je približne 45 nákladných áut. Na oddych má slúžiť  250 ležadiel aj nadrozmerná hojdačka, ktorá zároveň poslúži ako netradičný photopoint s panoramatickým výhľadom na Bratislavu a Bratislavský hrad.

Okrem plážového baru tu nájdete aj špeciálnu food zónu s konceptmi Yeme, Marinela, Edokin, Al Trivio a NYC Corner.

Pre deti je pripravená detská piesková zóna a počas leta na pláži nájdu kolotoče.

Vstup na pláž, ležadlá a športoviská budú pre všetkých k dispozícii bezplatne. Mestskú pláž budú môcť návštevníci využiť podľa počasia až do konca septembra.

Záštitu nad Tyršákom prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo, organizátorom je Institute of Promotion.

(ms)

Páčil sa vám článok?