V Petržalke nájdete ihrisko, ktoré nevyčleňuje žiadne dieťa

25.5.2019
Ihrisko na Blagoevovej

Zdroj: ac

Páčil sa vám článok?

Na Blagoevovej ulici už je hotové ihrisko určené najmä pre deti a dospelých s viacnásobným postihnutím. Zaujímavosťou je, že v oficiálnom názve má aj výraz „inkluzívne“, čo znamená, že nikoho nevyčleňuje. Je pre všetky deti.

Bezbariérové inkluzívne detské ihrisko sa nachádza na mestskom pozemku, ktorý bol zverený do správy mestskej časti. Pôvodný plán bolo otvoriť ho už na jeseň, napokon sa to podarí v týchto dňoch. 

Oplotené exteriérové ihrisko s plošnou zeleňou a s areálovým reflexným chodníkom ponúka aj lavičky, lavicu k piknikovému stolu či stôl s možnosťou sedenia s invalidným vozíkom. Medzi hracími prvkami zaujme piesková hra, pružinová hojdačka, inkluzívny bezbariérový kolotoč, trampolína, labyrint s hracími panelmi a so znakmi prstovej abecedy či hojdačky s popruhmi alebo pre invalidný vozík.


(pn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.