• Nové Mesto
  • 23.05.2019 17:37

VIDEO: Požiar pri Poluse asi nevznikol náhodou - rovnaká budova horela aj začiatkom mája!

0 0
Zdroj: FB HaZZ

Aj keď sa včerajší požiar opustenej ubytovne pri rekonštruovanom Dome športu napokon hasičom podarilo dostať pod kontrolu a neskôr úplne zlikvidovať, tak na sociálnych sieťach sa okamžite objavili informácie, že v tomto prípade určite nešlo o nešťastnú náhodu. Budova horela aj 5. mája, čo nám potvrdili aj na Prezídiu Hasičského a záchranného zboru hlavného mesta SR.

Poriadny rozruch narobil včerajší požiar ubytovne vedľa rekonštruovaného Domu športu kúsok od nákupného centra Polus. Ten vznikol v opustenom objekte kúsok od štadióna na Pesienkoch ešte predpoludním a hasičom sa definitívne oheň podarilo uhasiť okolo siedmej hodiny večer, kedy sa po zbalení vecných prostriedkov odobrali na svoje základne. 

Zdroj: Marián Dekan

​Celý zásah podrobne sledoval aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorého miestny úrad sa nachádza len niekoľko desiatkov metrov od epicentra požiaru. Novomestský starosta dnes zverejnil video, kde vidno ako sa hasiči pokúšajú obrovský požiar uhasiť a napísal k nemu: "Požiar v bývalej ubytovni, ktorá v minulosti patrila Slovenskému zväzu cyklistiky, sa včera večer hasičom podarilo uhasiť. Našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam či nebodaj úmrtiam. Pôvodné obavy sa tak, chválabohu, nenaplnili. Škody sú iba materiálne. Mestská časť s majiteľom budovy v uplynulých týždňoch komunikovala a požiadali sme ho, aby pozemok zabezpečil a vyčistil od neporiadku, ktorý sa tam za posledný čas nahromadil. Majiteľ tak spravil a na pozemku zabezpečil oplotenie. Ani to však nestačilo, aby sa zabránilo vstupu cudzích osôb. Veliteľ hasičského zásahu požiadal mestskú časť, aby zabezpečila posúdenie stavby statikom."

Bratislavské noviny zistili, že včerajší požiar v tomto objekte nebol jediný za posledný čas. Ubytovňa horela už aj 5. mája, kedy tu takisto zasahovali hasiči a na bezpečnosť ľudí v okolí dozerala mestská polícia, čoho dôkazom je aj nasledujúca fotografia publikovaná v jednej z facebookových diskusií:

Zdroj: FB M.D.

​"Pravdepodobne by to mala byť tá istá budova," napísala nám hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru. 

Zdroj: Google Maps

​Na tejto snímke je budova ubytovne (vľavo) ešte kompletná a nezničená ohňom...

Zdroj: FB HaZZ

​A takto vyzeral objekt včera večer krátko po uhasení požiaru... 

Zdroj: FB HaZZ

​Majiteľ budovy vyčíslil materiálnu škodu na 200-tisíc eur...

Zdroj: FB HaZZ

​Z bývalej ubytovne zostali len obhorené trosky...

Príčiny požiaru sa momentálne vyšetrujú, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nemohlo ísť o nešťastnú náhodu, keďže objekt je neobývaný a nevyužívaný. A navyše vzhľadom k skutočnosti, že v rovnakom objekte horelo aj 5. mája, tak je tam veľký predpoklad, že bol požiar založený úmyselne. Otázne zostáva akurát, kto mohol mať prospech z toho, že budova bola komplexne zničená. Dá sa predpokladať, že sa určite budú týmto prípadom podrobne zaoberať aj kompetentní ľudia z finančnej inštitúcie, kde bol objekt poistený...

(ars)  


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.