• Dúbravka
  • 13.08.2019 10:10

Dúbravčania budú v sobotu behať so svojimi štvornohými miláčikmi

0 0
Zdroj: MČ Dúbravka

Možno ste už niekedy utekali pred cudzím psom, cez víkend však budete môcť bežať spolu s tým svojím. Mestská časť Bratislava-Dúbravka pripravuje netradičné športové podujatie s názvom Beh s najlepším priateľom človeka. Na štart sa tak spolu s bežcami postavia aj ich štvornohí psí priatelia.

Bežecké a čiastočne psie podujatie je naplánované na sobotné doobedie 17. augusta. „Vznikol nápad spojiť na jednom podujatí komunitu bežcov a psičkárov,“ približuje netradičné podujatie starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Dodáva, že tento  beh Dúbravkou je okrem toho aj výbornou príležitosťou spoznať mestskú časť. Štart je 17. augusta o 10.00 zo Žatevnej ulice. Prezentácia bežcov má prebiehať od 9.00 do 9.45.

 „Bežať sa bude v mužskej a ženskej kategórii, ročník narodenie 2007 a starší,“ hovorí organizátor súťaže Radek Šatka z Oddelenia školstva, vzdelávania a športu miestneho úradu.  „Trasa vedie pevným aj lesným povrchom a má päť kilometrov.“

Každý pretekár pobeží spolu so svojím štvornohým psíkom, ktorý musí byť počas celej súťaže na vôdzke. Podmienkou účasti je, že psík nesmie nijako ohrozovať či brániť iným pretekárom. V prípade nepriaznivého počasia sa beh uskutoční v náhradnom termíne.

(ts)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.