Víkendová predpoveď: Dnes to na kúpanie nevyzerá, ale čo zajtra?

24.6.2023

Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Páčil sa vám článok?

Posledný týždeň potrápilo hlavné mesto teplo a dusno. Sobota je od rána chladnejšia, za čo môže nielen zamračená obloha ale aj vietor. Aké počasie nás čaká ďalej?

"Za zvlneným studeným frontom prúdi od severozápadu do našej oblasti chladnejší vzduch. Súčasne sa k nám od západu rozširuje výbežok tlakovej výše," píše SHMÚ. V sobotu podľa SHMÚ bude veľká, v južnej polovici lokálne aj zmenšená oblačnosť. Miestami prehánky, ojedinele búrky, aj intenzívne. Denná teplota 23 až 28, na severe okolo 20 stupňov. Prevažne zafúka severozápadný vietor do 30, v nárazoch okolo 50 km/h, pri búrkach prechodne zosilnie.

V nedeľu sa bude nad strednou Európou nachádzať tlaková výš, ktorá bude postupne slabnúť. To znamená, že na našom území bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky, najmä v noci. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach miestami okolo 9 stupňov. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na Kysuciach, Orave, Liptove a severovýchode 20 až 25 stupňov Celzia. Fúkať bude prevažne severný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), v noci a zrána na východe ojedinele v nárazoch okolo 13 m/s (45 km/h).

​(ivk, SHMÚ)

Páčil sa vám článok?