Pridajte sa k Lovcom komárov aj vy! Stačí sa len zaregistrovať

28.3.2023

Zdroj: (pm)

Páčil sa vám článok?

Pod povrchom inundovaných území v povodí Dunaja sú už teraz nastražené vajíčka súpera. Miliardy drobných vajíčok komárov, všetky od vekov pripravené na rýchle liahnutie a následne na ešte rýchlejšie bziky-bzaka, vtipne opisuje otravovanie komárov stránka hlavného mesta.

"Čo na to hovoríme? Súpera porazíme logicky, technologicky a aj biologicky. Na svojej strane máme jasnú stratégiu, drony a larvicíd BTI s účinnosťou až 100%. Pridajte sa k nám aj vy a pomôžte prechádzkami v starej dobrej bratislavskej prírode so žufankou v ruke zmonitorovať liahniská súpera," vyzývajú Bratislavčanov. 

Ako to celé prebieha?

  • Monitoring – vykonávajú zamestnanci hlavného mesta a v hlavnej komárej sezóne sa pridávajú aj školené dobrovoľníčky a dobrovoľníci (Lovci komárov). Základom sú odbery v teréne pomocou odberných žufaniek. Namerané počty lariev zaznačujú do appky, dáta následne vyhodnotia naši špecialisti, ktorí v prípade nadlimitných hodnôt okamžite vysielajú na zásah sypačov.
  • Sypanie larvicídu BTI – zabezpečujú profesionálni sypači – či už ručne, pomocou chrbtových postrekovačov, alebo prostredníctvom dronov sypú účinný larvicíd BTI na liahniská.
  • Pozásahová kontrola – pomocou odberných žufaniek odoberajú vzorku v liahniskách, kde zasiahli. Pri správnom načasovaní (kým sú komáre v štádiu larvy) BTI eliminuje až 100% lariev v liahnisku. Komáre sú tak KO ešte predtým ako sa z nich stihnú vyliahnuť dospelé štípuce jedince. Ani si nebziknú.

Pridajte sa k lovšaftu aj vy. Ponuka, ktorá sa neodmieta. (asi ?) : https://bit.ly/registracia_lovci_komarov! "Naučíme vás kľučkovať medzi pálkami, vidieť larvy súpera menšie ako zápalkové hlavičky, so zápalom odhaľovať potenciálne liahniská pri každej prechádzke, naučíte sa odberu vzorky a počítaniu lariev súpera aj so zatvorenými očami, no s otvoreným srdcom. Potom vám bude pridelená vaša vlastná odberová žufanka. A táto žufanka nebude sedieť v kúte! Na to môžete vziať BTI," píše sa na stránke. 

​(ivk)

Páčil sa vám článok?