Meteorológovia varujú, v nedeľu rátajte s horúčavami
Zdroj: ms
V Bratislave v nedeľu 11.8. popoludní i počas pondelka rátajte so slnečným počasím a vysokými teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre okres Bratislava výstrahu prvého stupňa pred teplom.
"V okrese Bratislava sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 - 34 °C," uvádza SHMÚ na svojej stránke.
Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.
"Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká," dodávajú meteorológovia.
Výstraha platí od 13.00 do 18.00 h. V neďalekom okrese Dunajská Streda platí dokonca Výstraha druhého stupňa a teplota tu môže vystúpiť až na 35 °C.
(ms)