V Týždni dobrovoľníctva pomáhalo v Bratislavskom kraji viac ako 600 dobrovoľníkov

24.9.2022
Týždeň dobrovoľníctva

Zdroj: Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Páčil sa vám článok?

Do ôsmeho ročníka Týždňa dobrovoľníctva sa zapojilo 605 dobrovoľníkov, čo je najviac od začiatku pandémie.  V Bratislavskom kraji patril úvod národnej kampane Dobrovoľníckemu dňu detí, do ktorého sa zapojilo takmer 110 žiakov a študentov z Bratislavského kraja.

Do národnej kampane Týždňa dobrovoľníctva sa z Bratislavy a okolia prihlásilo 70 neziskových organizácií, ktoré pripravili pre dobrovoľníkov viac ako 200 ponúk. Najčastejšie potrebovali pomôcť s úpravami záhrad, maľovaním, čistením, obnovou náterov a pomohli aj s prípravou súťaže Boccia Organizácie muskulárnych dystrofikov. Z interiérových aktivít prevažovali dobrovoľnícke ponuky bratislavských knižníc, pomoc s montážou skríň, ale aj výzva Kto pomôže Ukrajine.

„Prvý deň Týždňa dobrovoľníctva patril bratislavským žiakom a študentom, ktorých sme zapojili do pomoci neziskovým organizáciám v rámci Dobrovoľníckeho dňa detí. Pomáhali najmä v záhradách, natierali, maľovali alebo zametali. Na úvod sme im vysvetlili kto sú neziskové organizácie aj prečo potrebujú ich pomoc, v niektorých triedach je už dobrovoľníctvo pravidelnou súčasťou vzdelávania,  priblížila PR manažérka BDC Michaela Bagalová.

„Aj napriek sychravému počasiu a nízkym teplotám sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojilo 605 ľudí z Bratislavy a okolia, čo je najviac za posledné tri roky. Dobrovoľníkom sa podarilo odpracovať 1.978 dobrovoľníckych hodín, čo pri prepočte na ekonomickú hodnotu práce znamená, že ľudia venovali neziskových organizáciám v Bratislavskom kraji viac ako 10.500 Eur,“ uzatvára Bagalová. Do národnej kampane Týždňa dobrovoľníctva sa naprieč Slovenskom zapojilo 3.447 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali 9.978 dobrovoľníckych hodín.

(nc)

Páčil sa vám článok?