Od polnoci sa otvoria hranice do Česka aj do Rakúska

3.6.2020
Babiš a Matovič

Zdroj: FB/Igor Matovič

Páčil sa vám článok?

Hraničný pohyb so susedným Českom a Rakúskom už nebude obmedzený a od štvrtka sa vracia do predkoronového režimu.

Od polnoci zo stredy na štvrtok sa obnoví voľný pohyb medzi Českom a Slovenskom. Na prvej oficiálnej návšteve Česka to oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO) spolu s českým premiérom Andrejom Babišom (ANO).

Okrem toho dnes aj Rakúsko oznámilo, že od štvrtka ruší kontroly na všetkých svojich hraniciach, zatiaľ však s výnimkou talianskych hraníc. Informoval o tom rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg.

Slovensko uzavrelo hranice s Českom a ďalšími krajinami 12. marca a na slovenské územie sa nedostal nikto bez trvalého alebo prechodného pobytu. 

Otvorenie hraníc označil slovenský predseda vlády za spoločný dar a malé tajomstvo, ktoré mal s Andrejom Babišom. „My sa síce osobne poznáme len dva dni, ale som rád, že sa nám to podarilo utajiť. Ten darček je, že od dnešnej polnoci otvárame hranice a nastavujeme voľný režim. Oddnes sa tak všetci môžu medzi Českom a Slovenskom opäť voľne pohybovať.“

(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.