Bratislavu by mal večer zasiahnuť silný vietor - hlavné mesto vydalo varovanie!

23.5.2020
V bratislave bude vo štvrtok fúkať silný vietor - vietor
Páčil sa vám článok?

Relatívne pokojnú sobotu v našom hlavnom meste by mohol dnes večer narušiť silný nárazový vietor, ktorý bude pravdepodobne sprevádzaný aj búrkou. Bratislavský magistrát už na sociálnej sieti vydal varovanie...

"Dnes večer od 21:00 očakávame v Bratislave silný nárazový vietor pravdepodobne sprevádzaný búrkou. Preto vás prosíme, aby ste sa vyhli pohybu v parkoch a mestských lesoch a zvýšili svoju opatrnosť aj pri pohybe v meste," píše sa na facebookovej stránke Bratislava - hlavné mesto SR.

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto

Aj na stránke Slovenského hydrometerologického ústavu sa uvádza, že v okrese Bratislava sa ojedinele očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 - 28 m/s (85 - 100 km/h).
"Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," uviedol SHMÚ.

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.