FOTO a VIDEO: Vyskúšali sme - ako fungujú hodinové hotely v Bratislave?

14.11.2019
0
Zrkadlá

Zdroj: archív bn

Páčil sa vám článok?

Viete o tom, že v Bratislave funguje mnoho hodinových hotelov? Útočisko v nich za bieleho dňa i počas nocí hľadajú milenci, ale aj ďalší ľudia, ktorí si potrebujú užiť ukrytí pred zrakmi okolia. Niektoré hodinové hotely sme sa rozhodli otestovať na vlastnej koži. Ako to prebiehalo?

Nájsť hodinový hotel v Bratislave je oveľa jednoduchšie, ako sme predpokladali. Jednoducho sme si zadali do vyhľadávača slovné spojenie "hodinový hotel" a okamžite nám vyhodilo neúrekom možností. Na každej webovej stránke konkrétneho "hotela" sme našli foto, ako to vo vnútri vyzerá a mohli sme vyberať. Je tu však jedna zaujímavosť. Na stránkach sme nevideli konkrétne adresy, iba špecifikáciu typu "hodinový hotel v Ružinove", čo môže byť pokojne pri Eurovei či letisku, teda na rôznych koncoch mesta. Ceny za hodinu súkromia v takejto izbe pre dvojicu sa pohybujú od 20-30 eur, väčšinou postačí „dvacka“, za 30 eur už nájdete naozaj luxus porovnateľný so 4* či 5* hotelom.  Veľa takýchto bytov sme našli v Petržalke, Novom Meste či v Ružinove.

Ako prvý sme sa rozhodli otestovať rodinný dom v Ružinove v Prievoze. Ako benefity uvádzajú na stránke tichú bezpečnú lokalitu, voľné parkovacie miesto, čistotu a spoľahlivosť. V rámci domu mal prenajímateľ v ponuke viac izieb. Hodinový prenájom sme dopytovali cez sms a pýtali sa, či majú voľnú izbu na 11-tu hodinu, odpovedal nám skoro obratom, že áno, a tak sme vyrazili. Ako sme už spomínali, na webovej stránke poskytovateľa hodinového hotela sme nenašli presnú adresu, tú sme sa dozvedeli tiež cez sms.

Zaparkovali sme, nikde sme nevideli zvonček, tak sme zatelefonovali. Otvoril nám tridsiatnik, ktorý sa snažil vytvoriť dojem absolútnej diskrétnosti. Dvere odchýlil tak, že sa za ne skryl v ďalšej bočnej miestnosti, takže  žena mohla prejsť po chodbe bez toho, aby ju vôbec videl. Samozrejme, cez okno mohol vidieť všetko, ale to sme nemali ako preskúmať. Jeho komunikácia bola stručná. "Nech sa páči, máte pripravenú jednotku, teraz to môžeme vyúčtovať, keď skončíte, iba jednoducho odídete," informoval muža. Žiadne doklady, papierovačky, podali sme peniaze, všetko prebehlo anonymne.

Keď sme vošli do miestnosti, v TV bežal pustený erotický kanál, vládlo v nej šero, závesy boli kompletne zastreté. Na komode nás čakalo občerstvenie v podobe kávy i čaju. V rámci tejto izby sa nachádzalo samostatné wc so sprchovým kútom. To, že v dome nie sme sami, sme zistili veľmi rýchlo. Najskôr sme na chodbe začuli hlasy ďalších hostí, do niekoľkých minút sme už z vedľajšej izby sme počuli vášnivé ženské výkriky. Za hodinu sme zaplatili 20 eur, ak by sme si pobyt predĺžili o hodinu, zaplatili by sme o 10 eur naviac. Ak by sme chceli byť traja, každá ďalšia osoba platí 5 eur. Služby ponúkajú 24 hodín denne nepretržite.

 FOTOGALÉRIA:

​Druhý hodinový hotel, v tomto prípade malý byt, sme si našli na Trnávke. Opäť sme zisťovali presnú lokalitu a voľné kapacity a dohadovali následné stretnutie cez sms. Potvrdenie voľného termínu sme dostali do 15-tich minút.

Po príchode na miesto sme zatelefonovali, že už sme na mieste a následne nás privítala pani - recepčná. Podľa všetkého to bude obľúbené miesto, lebo na našu otázku, ako mávajú naplnené kapacity, povedala, že sme mali šťastie, lebo mávajú celé dni vybookované. V prípade záujmu treba rezervovať skôr ako v daný deň.

​Následne sme vošli do izby, závesy v nej boli zastreté, po izbe boli rozmiestnené sviečky, ktoré neboli zapálené. Zvláštnosťou boli okná na vrchu v stene, čo by mohlo niekomu prekážať. Posteľ bola veľká s jedným vankúšom. Priamo v izbe sa nachádzala vaňa s čistými uterákmi aj sprchovými gélmi. Aj tu nás čakalo občerstvenie v podobe minerálky a malej fľašky prosecca. Celkovo na nás pôsobila izba príjemne a čisto. O súkromí by sme tu mohli diskutovať, izba sa nachádzala hneď vedľa recepcie a cez steny sme počuli otváranie dverí, čiže ak by sme sa rozhodli napríklad len napustiť vaňu, pani vedľa by to pravdepodobne mohla počuť.Keď sme vyšli z izby, recepčná sa nás spýtala, či bolo všetko v poriadku. Tiež nám prezradila, že ešte majú v ponuke aj ďalšiu izbu aj s vírivou vaňou a saunou či soláriom, tam chodia podľa jej slov klienti na viac ako hodinu. "Otvorené máme podľa záujmu od rána cca od 9-tej do maximálne 22-hej, poslednú objednávku prijímame o 23-hodine," povedala nám recepčná. Neprenajmete si tu však izbu na celú noc. Za hodinu súkromia sme zaplatili 20 eur, za dve by sme zaplatili 25 eur. Cena za vírivku navyše pre 2 osoby na pol hodinku je 9 eur, sauna vyjde pre dvoch na 15 eur na hodinu.

FOTOGALÉRIA:

​(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.