Festival LingvaFest' 2019 chce inšpirovať k učeniu sa jazykov

24.8.2019
Lingva fest EUBA

Zdroj: Facebook/ Slovensko Development Migration

Páčil sa vám článok?

Predstaviť rôzne cudzie jazyky a kultúry, ako aj motivovať k učeniu sa jazykov bude cieľom druhého ročníka medzinárodného jazykového festivalu LingvaFest' 2019 v Bratislave. Konať sa bude 26. a 27. septembra, hlavným partnerom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

"LingvaFest' 2019 počas dvoch dní ponúkne viac ako 100 rôznych programov: prednášky, tvorivé dielne, koncerty, súťaže, jazykové kurzy a podobne. Vystavovať bude okolo 30 inštitúcií a návštevníci môžu v rýchlokurzoch 'ochutnať' viac než 20 jazykov," uviedol Peter Baláž, koordinátor združenia Edukácia@Internet, ktoré akciu iniciovalo.

Festival sa bude konať v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave a vstup pre návštevníkov bude zadarmo. Okrem rýchlokurzov sa môžu účastníci zúčastniť tvorivých dielní a získať nové poznatky a skúsenosti. 

V ponuke minikurzov budú podľa organizátorov okrem klasických jazykov aj exotické a netradičné, napríklad esperanto, medzislovančina či prastaré jazyky ako stará gréčtina alebo tocharčina.

Nadobudnúť tiež môžu aktuálne informácie z oblasti učenia sa a vyučovania cudzích jazykov od známych polyglotov a jazykovedcov. K dispozícii budú aj prezentácie vydavateľstiev, jazykových škôl, pobytov v zahraničí, nových aplikácií, učebných pomôcok či metód výučby.

Festival sa koná aj pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO v rámci Medzinárodného roku domorodých jazykov.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie