• Aktuality
  • 15.05.2019 17:20

Najväčší herný festival opäť v kraji a na Slovensku: Začne v piatok

0 0
Orange Y-Games 2018 | OFFICIAL AFTERMOVIE
Zdroj: Orange Y-Games 2018 | OFFICIAL AFTERMOVIE

Bratislavský samosprávny kraj sa opäť zapojil do zábavno-edukačného podujatia Orange Y-Games 2019, v rámci ktorého zorganizoval v piatok 17. mája 2019 pre župných stredoškolákov BSK TECH DAY. Najväčší herný festival na Slovensku sa uskutoční od piatka do nedele 17.- 19. mája 2019  od 09:00 do 19:00 hodiny v priestoroch Refinery Gallery.

„Počas BSK dňa čakajú na študentov skvelé prednášky od mnohých odborníkov z praxe, ktoré pomôžu študentom s výberom tej správnej budúcnosti a rozšíria ich vedomosti. Môžu si prezrieť technologické novinky alebo si otestovať svoje vedomosti v súťažných kvízoch,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Na podujatí bude aj špeciálna zóna pre učiteľov, kde si môžu oddýchnuť a zabaviť sa. Zároveň si spolu so študentmi môžu prezrieť technologické novinky, navštíviť niektorú z inšpiratívnych prednášok alebo sa môžu zapojiť do súťaží. Zábavu na BSK deň prinesie free-to-play zóna plná herných strojov, virtuálnej reality a konzol. Pre starších i mladších je prichystaná retro herňa s nestarnúcimi klasikami. Okrem vnútorných aktivít pripravili organizátori pre návštevníkov aj outdoorový Laser Tag a množstvo iných atrakcií. Pre študentov je zároveň prichystaný aj špeciálny vysokoškolský turnaj v hrách CS:GO, League of Legends, Hearthstone a FIFA 19. Víťazi týchto turnajov postúpia priamo do hlavného podujatia, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. mája 2019. Hráči sa musia vopred registrovať na: http://bit.ly/BSKturnaj

(TS)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.