Úspech bratislavskej gymnastky: Barbora Mokošová získala striebro vo finále svetového pohára

23.9.2018
0
Gymnastka Barbora Mokošová

Zdroj: Martin Zvalo

Rodená Bratislavčanka a slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová (21) získala v sobotňajšom finále na pretekoch Svetového pohára v maďarskom meste Szombathely druhé miesto na bradlách. Dnes pridala bronz na prostných.

"V tomto ročníku štartovala na troch podujatiach a získala tri medialy, dvakrát striebro a jedenkrát zlato. V celkovom hodnotení si tak udržala vedúce postavenie," informoval nás o úspechoch Mokošovej na bradlách jej tréner Martin Zvalo.

Barbora Mokošová:

​Slovenská reprezentatka z tímu Slávie UK Bratislava dostala za svoju zostavu, ktorú predviedla v Szombathely, 13,100 bodu, víťazkou sa stala Švédka Jonna Adlertegová s 13,900 bodu, tretia priečka patrila Španielke Paule Rayaovej (13,000 bodu). ​V Szombathely súťažili gymnasti z 24 krajín zo všetkých kontinentov.

Barbora pokračovala v skvelých výkonoch i dnes. Do finále na prostných postúpila z posledného 8. miesta, no dnes odcvičila výborne a získala vynikajúce tretie miesto.

Mokošová so svojou výškou 168 cm patrí medzi najvyššie gymnastky na svete.