Literárna jar v Kúpeľoch Trenčianske Teplice pokračuje

23.4.2018

Zdroj: Rigips

Páčil sa vám článok?

(pr) Marec, mesiac knihy, odštartoval v malebnom prostredí Kúpeľov Trenčianske Teplice zaujímavú sériu podujatí s autormi slovenskej tvorby pod názvom Literárna jar 2018.

Počasnasledujúcich mesiacov sa tak návštevníci kúpeľov môžu tešiť na mnohých zaujímavých autorov, s ktorými bude viesť besedy najznámejší slovenský  "knihomoľ" Dado Nagy. Literárna jar potrvá až do 2. júna a vyvrcholí dramatickým vystúpením Róberta Rotha.

Krásne prostredie Kúpeľov Trenčianske Tepliceje už od nepamäti mimoriadne inšpiratívne nielen pre literárnych tvorcov. Medzi tých najznámejších patril bezpochyby aj Karel Čapek, ktorý práve tu napísal svoj známy román R.U.R. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť v nasledujúcich mesiacoch liečivé vody spod Strážovských vrchov, pripravte sa, že budete liečiť nielen svoje telo vodou, ale aj dušu kultúrou.Stretnutia so súčasnými slovenskými autormi sa v Trenčianskych Tepliciach stávajú čoraz obľúbenejšími. Všetky podujatia sú súčasťou zaujímavého projektu Literárna jar 2018, ktorú mesto Trenčianske Teplice, Kúpele Trenčianske Teplice, ale aj ďalší partneri odštartovali 1. marca tohto roku pod taktovkou Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR). Štvrtky v kúpeľochpatria dielam súčasných slovenských autoriek a autorov, a tiež Dadovi Nagyovi, ktorý spolu so svojimi hosťami sprevádza návštevníkov akcie svetom kníh.

Uplynulý týždeň - 12. apríla boli hosťami Dada Nagya nezameniteľný Ľubomír Feldek a jeho  dcéra Katka. Diskusia Dada Nagya ožila v kúpeľnom hoteli PAX  príhoda mi tohoto významného slovenského básnika, prekladateľa, dramatika a zároveň publicistu. Reč bola nielen o rozprávkach, fejtónoch či jeho literárnych láskach, ale aj o prekladaní nesmrteľných diel Williama Shakespeara. To všetko priam dokonale doladili tóny šansónov autorovej dcéry Katky, ktorá zaspievala piesne otextované priamo z pera jej známeho otca.

Zdroj: Rigips
A ak by ste mali chuť na ďalšie  literárne sústa, určite si vo svojom diári vyhraďte čas na návštevu besedy 19. apríla  s Veronikou Homolovou Tóthovou, autorkou knihy Mengeleho dievča, ktorá sa stala absolútne najpredávanejšou knihou minulého roka a termín 26. apríl workshop sNorou Laukovou, odborníčkou na neverbálnu komunikáciu a autorkou knihy Vzťahy bez slov .Tieto jedinečné projekty si budete môcť vychutnať pri návšteve kúpeľného hotela PAX.

Ďalšie zaujímavé literárne podujatia budú pokračovať  aj v mesiaci lásky - máji. „ Kladieme dôraz na to, že v Trenčianskych Tepliciach neliečime len telo vodou, ale aj dušu kultúrou. V tomto ročníku Literárnej jari chceme významne posilniť túto koncepciu, urobiť väčšie a významnejšie akcie ako v minulosti. Chceme našim kúpeľným hosťom, a všetkým, ktorí kúpeľné mestečko navštívia v týždňoch od marca do júna, dopriať pocit, že Teplice doslova „dýchajú“ literatúrou. Rozhodne sa je na čo tešiť,“ uviedla Barbora Zajačková, marketingová manažérka kúpeľov Trenčianske Teplice.

Zdroj: Rigips

Jarné mesiace v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sa už tradične budú niesť v znamení dokonalej harmónie tela a duše. Preto, ak ste milovníkmi dobrých kníh, spojte svoju záľubu s pobytom v prekrásnom prostredí a vyberte si niektorú z ponúk na stretnutie s literatúrou a jej autormi počas Literárnej jari 2018.

www.kupele-teplice.sk

  

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.