Život v meste

  • Staré Mesto
  • 20.09.2018 12:51

Sobota bude patriť ženám: Pobežia svoj beh

0 0

Ženský beh sa teší z rok na rok čoraz väčšej obľube. Trate behu 7. ročníka vedú po nábrežnej promenáde, po lávkach Mosta Apollo a Starého mosta s atraktívnym dobehom do nákupného centra Eurovea.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vyšetrujú okolnosti majetkovej trestnej činnosti, ku ktorej došlo najmä v druhom bratislavskom okrese. V tejto súvislosti policajti pátrajú po totožnosti doposiaľ neznámeho muža na fotografiách, ktorý by svojimi informáciami mohol napomôcť k náležitému objasneniu viacerých skutkov.

V Kine Lumiére sa začína vo štvrtok Festival čínskych filmov. V rámci prehliadky, ktorá je obrazom súčasnej čínskej kinematografie a zároveň reflektuje spoločenské problémy súčasnej Číny, premietnu sedem filmov.

Pamiatkový úrad Slovenskej republiky otvorí v sobotu (22.9.) svoje brány širokej verejnosti. Počas Dňa otvorených dverí predstavia pamiatkari v areáli PÚ v blízkosti Partizánskej lúky svoju prácu i aktuálne trendy, ktoré sa pri výskume, ochrane i obnove pamiatok používajú.

  • Aktuality
  • 20.09.2018 00:00

Polus Market – trh v srdci nákupného centra

0 0

(pr) Po čerstvú zeleninu, sladučký med, či lokálne pivo už nemusíte chodiť ďaleko. Stačí sa zastaviť v Polus Markete, ktorý je pre vás otvorený každý deň od desiatej ráno. Nájdete v ňom to najlepšie od lokálnych výrobcov a pestovateľov.

Jednou z dominánt a atrakcíí Hlavného námestia v Bratislave je aj socha napoleonského vojaka. Počas jarnej, letnej a jesennej sezóny stáva opretá o jednu z lavičiek a patrí k vyhľadávaným umeleckým objektom, s ktorým sa najmä zahraniční turisti radi fotografujú. Už niekoľko dní však socha na námestí chýba. Počas druhého septembrového víkendu ju vylomili neznámi vandali. Zisťovali sme, kedy ju opravia a vrátia na svoje miesto...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.