Život v meste

Hudobný comeback roka - takýto prívlastok dostala česká formácia Lunetic v súvislosti s prebiehajúcim turné, v rámci ktorého odohrajú v novembri aj tri koncerty na Slovensku. Členovia fenomenálnej chlapčenskej skupiny z 90-tych rokoch absolvovali prvé zo svojich vystúpení u nás včera večer v bratislavskom Majestic Music Clube, kde oslávili 20. výročie vzniku a priviedli do varu prevažne ženské publikum. Skupina sa predstavila po rokoch v pôvodnej zostave, teda aj s Martinom Kociánom v sprievode živej kapely.

Zhromaždenia Za Slušné Slovensko sa v piatok uskutočnia v ôsmich slovenských mestách, Londýne aj Dubline. Ľudia sa zídu na námestiach v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Prievidzi, Žiari nad Hronom, Žiline, Leviciach a Kežmarku, informovali Juraj Šeliga a Karolína Farská z iniciatívy Za slušné Slovensko.

Detskí pacienti musia vedieť, že aj superhrdinovia sa občas zrania a musia si svoje podlomené zdravie vyliečiť za pomoci lekárov. Pripomínať túto myšlienku budú najmenším zrekonštruované priestory v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch, ktoré vo štvrtok slávnostne sprístupnili verejnosti nielen lekári, ale aj tí, ktorí sa na rekonštrukcii podieľali.

Tehelné pole sa dnes po dlhých rokoch opäť zazelenalo. Výstavba nového štadióna sa dostala do ďalšej významnej fázy, ktorou je pokladanie nového trávnika. Do Bratislavy dorazilo z Holandska 28 kamiónov naložených trávnikom prvotriednej kvality. Na Tehelnom poli začali v utorok s pokladaním prírodného trávnatého povrchu, ktorý by mal byť dnes kompletne dokončený. Kedy naň vybehnú futbalisti?

Približne 15-minútové zdržanie električiek idúcich z Dúbravky smerom do centra si vyžiadala nepríjemná udalosť, ktorá sa stala dnes popoludní v Karlovej Vsi, kde 36-ročná žena nečakane vošla do jazdnej dráhy električky č. 9, keď bežala za svojim dieťaťom. Električka ju pri náraze odhodila ma koľajisko, ale chodkyňa to našťastie prežila bez vážneho zranenia a aj jej dcéra je v poriadku.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.