Život v meste

 • Život v meste
 • 15.06.2000 00:00

V Karlovej Vsi pribudla nová čajovňa

0 0

Viete o tom, že Japonci patria medzi tie národy sveta, ktoré majú síce najvyššie percento fajčiarov, ale zároveň najnižšie percento výskytu rakoviny? Dôvodom je zelený čaj.

 • Život v meste
 • 15.06.2000 00:00

Finančná podpora dôchodcom aj mladým

0 0

Aj v tomto roku pamätá rozpočet mestskej časti Bratislava - Staré Mesto na podporu rôznych združení, organizácií, projektov a aktivít subjektov, ktoré samospráva Starého Mesta nezriadila. Celková suma určená na dotácie a výpomoci je 3,65 milióna korún.

 • Život v meste
 • 15.06.2000 00:00

Letný bazár

0 0

Možnosť zaobstarať si použité detské, pánske a dámske šatstvo za symbolické ceny ponúka sociálne slabším občanom Medzinárodný klub žien v Bratislave, ktorý tento rok organizuje už druhý Letný bazár.

 • Život v meste
 • 15.06.2000 00:00

Súčasťou rekonštrukcie Poštovej bude aj podchod

0 0

V predchádzajúcom vydaní sme písali o pripravovanej rekonštrukcii Poštovej ulice, ktorá v priebehu tohto leta výrazne zmení svoj vzhľad. V tejto súvislosti sa na nás obrátili viacerí čitatelia s otázkou, či bude súčasťou rekonštrukcie aj podchod na Hodžovom námestí, ktorý je vo veľmi zlom stave.

 • Život v meste
 • 01.06.2000 00:00

Sklamaný zákazník môže ísť ku konkurencii

0 0

Prosím vás, pomôžte mi nájsť spravodlivosť, lebo prístup obchodu k nám zákazníkom je čoraz dravejší a spotrebiteľ je čoraz bezmocnejší. Takto končí svoj list naša čitateľka a ja s ňou, žiaľ, musím súhlasiť.

 • Život v meste
 • 01.06.2000 00:00

Staré Mesto hľadá miesto pre azylový dom

0 0

V septembri minulého roku Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Staré Mesto schválilo Koncepciu sociálnej politiky na roky 1999-2003. Na poslednom zasadnutí sa poslanci zoznámili s plnením prvých úloh vecného plánu.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.