Život v meste

  • Život v meste
  • 06.07.2000 00:00

V lete otvoria nad Alexiou nové obchody

0 0

Koncom mája ukončili ďalšiu etapu výstavby polyfunkčného objektu nad podzemnou garážou Alexia na Jesenského ulici. Po odstránení lešenia sa objavila nová fasáda tejto administratívnej budovy.

  • Život v meste
  • 06.07.2000 00:00

Terming pokračuje v modernizácii kotolní

0 0

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto sa prostredníctvom spoločnosti Terming, ktorá zabezpečuje výrobu, rozvod a dodávku tepla, zapojila do kooperatívneho programu pre strednú a východnú Európu EcoLinks podporovaného americkou agentúrou pre medzinárodný rozvoj.

  • Život v meste
  • 06.07.2000 00:00

Pekné výhľady na Bratislavu zanikajú

0 0

To, čo vidno vari na každej pohľadnici Bratislavy, je dar od Boha. V samom strede mesta máme Malé Karpaty. Nemožno nezbadať Slavín, Hrad a zelenú zvlnenú krivku okolitých Vnútorných hôr.

  • Život v meste
  • 06.07.2000 00:00

V meste je až 90 čiernych skládok odpadu

0 0

Na území Bratislavy sa nachádza takmer 90 nelegálnych skládok komunálneho odpadu. Ako informovali predstavitelia bratislavského magistrátu, tieto skládky vytvárajú nezodpovední občania, ktorí sa snažia za každú cenu zbaviť nepotrebného odpadu.

  • Život v meste
  • 06.07.2000 00:00

Kúpanie v Rusovciach je už povolené

0 0

Záujem Bratislavčanov o letné kúpaliská v meste je zatiaľ aj toto leto pomerne malý. Najviac to pociťuje najväčší oddychový areál v Bratislave Zlaté piesky, kde majú v posledných rokoch značné problémy s návštevnosťou.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.