• 03.04.2007 19:23

Rímsky parčík začal slúžiť verejnosti

Najnovšia okrasa mestskej časti Rusovce, Rímsky parčík, začal slúžiť občanom presne na predčasný prvý jarný víkend. Hodnota diela je vyše pol milióna korún.

Len deväť lavičiek z vápenca a masívneho dreva a pitná fontánka stáli 215-tisíc korún a dobrovoľníci, ako informoval Vladimír Mokráň zo združenia Natura Rusovce, už pracujú na ďalšom grante, ktorým chcú dať svojmu dielu posledný šperk. Bude to masívny kameň, umiestnený v druhom kruhu súmerne k pitnej fontánke. Na tomto podstavci bude kovová ružica, ktorej špice budú mieriť k významným miestam a pamätihodnostiam tejto historicky bohatej obce.

Na slávnostnom uvedení parčíka do života odovzdali dobrovoľníci starostovi Rusoviec Dušanovi Antošovi, ako zástupcovi občanov, symbolický kľúč od parčíka, potom si spoločne s občanmi zrekapitulovali celé dielo.

Okrem vybavovania grantov a projektov trvalo vybudovanie parku pol roka, od vlaňajšej jesene. Za ten čas zrevitalizovali park, zhotovili v ňom cestičky, dva štrkom vysypané kruhy, jeden na fontánku, druhý pre smerovú ružicu. Priamo v parčíku vysadili tri stromy a okolo stovky kríkov, dva stromy a ďalšie kríky našli miesto v okolí, aby bolo pekné aj zázemie parčíka.

(gub)

Rímsky parčík začal slúžiť verejnosti