Vo Vajnoroch vzniklo otvorením štyroch nových tried takmer 90 miest pre škôlkarov

21.10.2018
Škôlka vo Vajnoroch

Zdroj: FB Vajnory - dedina v meste

Takmer 90 miest pre škôlkarov pribudlo v bratislavskej mestskej časti Vajnory. V nadstavbe nad prízemnou časťou Základnej školy Kataríny Brúderovej vznikol priestor na vytvorenie štyroch tried.

V areáli školy pribudlo tiež nové detské ihrisko. Informoval o tom Igor Kňazovický z miestneho úradu vo Vajnoroch.

"Už v roku 2009 sme zrekonštruovali starú, vyše 40-ročnú budovu škôlky na Koniarkovej ulici a rozšírili počet detí z necelých 60 na 125. Postupne však počet detí ďalej rástol, a preto sme už v roku 2015 začali pripravovať ďalšie rozšírenie kapacít," uviedol Kňazovický. Doplnil, že ministerstvo pôdohospodárstva schválilo žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt výstavby v auguste minulého roka.

Zdroj: FB Vajnory - dedina v meste

Začiatok výstavby podľa Kňazovického naplánovali na marec tohto roka a dokončená bola v auguste. Celkové náklady na realizáciu projektu nepresiahli 560.000 eur.

(TASR)

Najčítanejšie