• 20.10.2018 16:30

Tento odkaz vás pobaví: Takto sme fungovali, kým neboli mobily

Odkaz na Pedagogickej fakulte UK
Zdroj: lb

Pamätáte si ešte na časy bez mobilných telefónov? Tí starší určite áno. Pre mladších je tu príklad, ako sme vtedy riešili rôzne problémy. Ale pozor, nejde o starú fotografiu, ale záber z uplynulého týždňa.

V minulosti, ak sa partia mladých ľudí chcela spolu vybrať do mesta, museli si dohodnúť presný čas a miesto stretnutia, napríklad o "ôsmej na Mierku". Kto neprišiel, už kamarátov v meste nemusel nájsť.

Existoval však ešte jeden spôsob, ako niečo odkázať, nechať správu na papieriku. A práve túto metódu niekto využil aj v piatok pri Pedagogickej fakulte UK na Moskovskej ulici v Starom Meste.

"Ahoj, Laci. Pravdepodobne pôjdem zo Zlatých pieskov z konečnej zastávky električky č. 4, približne o 14:30. Mariana," píše sa v odkaze, ktorý naša čitateľka nafotila umiestnený na parapete pivničného okna fakulty.

"Hneď som si spomenula, ako sme takto fungovali, kým neboli mobily," povedala nám. Prečo si takto nechali pravdepodobne mladí ľudia odkaz i v dnešnej dobe, môžeme iba hádať.

Odkaz na okne vľavo dole:

Zdroj: lb

​​(ms, lb)