FOTO: Obyvatelia Rumančekovej si revitalizujú okolie paneláku

13.10.2018
Revitalizácia na Rumančekovej

Zdroj: MÚ Ružinov

V týchto dňoch vlastníci bytov a nebytových priestorov Rumančeková 22-30, MAGNA SK, vďaka grantu z Mestskej časti Bratislava-Ružinov vysádzajú a revitalizujú zeleň pred svojim bytovým domom. Ide o jeden zo 41 úspešných projektov, ktoré tento rok celkovou sumou takmer 145 tisíc eur ružinovská mestská časť podporila.

Fyzické osoby podnikatelia a právnické osoby, ktoré sídlia v Ružinove alebo tu vykonávajú činnosť, sa mohli uchádzať o sumu od 500 do 5 000 eur na svoj projekt.  „Vďaka nášmu grantovému programu sa podarilo zrealizovať mnohé nápady Ružinovčanov. Granty na obyvateľmi organizované verejnoprospešné projekty ako aj skultúrňovanie svojho okolia považujem za jeden z najlepších nástrojov, ako zlepšovať vzťah obyvateľov k lokalite, v ktorej žijú,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár myšlienku grantového programu.

Zdroj: MÚ Ružinov

Projekty, ktoré sa uchádzali v roku 2018 o grant, boli z oblasti kultúrno – spoločenských aktivít, vzdelávania, telovýchovy, športu a mládeže, sociálnej oblasti, ochrany a tvorby životného prostredia alebo rozvoja komunitného života. Grantový program na odporúčanie grantovej komisie funguje v Mestskej časti Bratislava-Ružinov od roku 2011, a podľa nových pravidiel od roku 2015.

​(ts, ms)