Novomešťania budú môcť opäť hlasovať za občianske projekty

Miestny úrad Nové Mesto

Zdroj: web MČ

Obyvatelia Nového Mesta budú môcť už šiestykrát rozhodovať o podpore občianskych projektov v rámci participatívneho rozpočtu. Do záverečného hlasovania pre rok 2019 sa dostalo 12 projektov.

Každý z hlasujúcich môže podporiť najmenej tri a najviac osem z nich. Mestská časť má vo svojom rozpočte vyčlenených 40.000 eur.

"Tento rok sme rozšírili počet hlasovacích miest aj o materské školy, lebo chceme, aby sa do hlasovania zapojilo čo najviac Novomešťanov," priblížil Lukáš Bulko, poverený vedením Kancelárie pre participáciu verejnosti v Novom Meste. Hlasovacie urny budú okrem toho vo všetkých novomestských denných centrách seniorov, pobočkách Novomestskej knižnice, v komunitnom centre na Ovručskej ulici, či na miestnom úrade počas otváracích hodín.

V Novom Meste sa doteraz z participatívneho rozpočtu zrealizovalo 63 občianskych projektov v celkovej sume 192.000 eur. Občianske projekty navrhujú a realizujú občania, ktorí môžu získať finančnú podporu do výšky 5000 eur.

Hlasovanie bude spustené po verejných prezentáciách jednotlivých projektov. Tie sú naplánované na štvrtok 11. októbra v budove bývalej konskej železnice. Hlasovať budú môcť občania následne buď priamo na mieste, alebo prostredníctvom webovej stránky pr.banm.sk, či na 27 hlasovacích miestach. Urobiť tak budú môcť od piatka 12. októbra do pondelka 22. októbra.

(TASR)