Tip na víkend: Hrad Devín predstaví v sobotu stredoveké zamestnania

14.9.2018
Foto najkrajší výhľad v bratislave: horný hrad na devíne je po rokoch opäť prístupný verejnosti - u23

Bratislavským hradom Devín sa bude v sobotu (15.9.) niesť zvuk dopadajúceho kladiva o nákovy, hrkot hrnčiarskeho kruhu, škripot brka či rinčanie rytierskych zbraní.

Miesto a čas sa totiž vrátia do stredoveku, aby sa návštevníci mohli dozvedieť niečo o dobových zamestnaniach a remeslách.

"Aké by mohlo byť vaše povolanie, keby ste sa narodili v stredoveku? Pracovali by ste v kuchyni, v remeselnej dielni alebo by ste boli vzdelaným pisárom," uvádzajú organizátori podujatia s názvom Stredoveké hradné zamestnania. Tie si budú môcť vyskúšať záujemcovia na vlastnej koži. Okrem iných sa predstaví napríklad rytier a jeho panoš, hrnčiar, kováč, kuchár, ránhojička, bylinkárka, kat, sokoliar, šašo či pisár - iluminátor.

Podujatie je jedným z posledných na hrade Devín v tohtoročnej letnej sezóne. Usporiadateľom je hrad Devín, Múzeum mesta Bratislavy a Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel (TOSTABUR) v Bratislave.

(TASR)