• 06.09.2018 10:30

V sobotu sa bude na Námestí slobody športovať: Cvičiť sa bude tai-chi či capoeira

Námestie slobody
Zdroj: Magistrát

Od 13-tej hodiny popoludní až do večera si návštevníci budú môcť zacvičiť obľúbenú jogu,  tai-chi, capoeiru alebo jumping a vychutnať si tak posledné letné dni naplno. Okrem toho sa budú môcť dozvedieť viac o triedení odpadu.

V sobotu o 13.00 hod. odštartujú program hodinové workshopy jogy a tai-chi, ktoré pôjdu dvakrát po sebe. Za ním budú nasledovať workshopy jumping a capoeira. Taktiež pôjde o dve po sebe nasledujúce lekcie. V čase od 15-tej do 17-tej hodiny sa bude na námestí konať aj eko-výchovný program o správnom triedení odpadu, ktorý realizuje spoločnosť OLO v spolupráci s Inštitútom aplikovanej ekológie - Daphne.

„Námestie slobody postupne mení svoju tvár a v týchto dňoch sa bude končiť 2. fáza revitalizačných prác. Keďže to stav námestia už dovoľuje, hlavné mesto bude aj tento rok pokračovať v športovo-spoločenských aktivitách na Námestí slobody, ktorých cieľom je využiť potenciál námestia a naplniť tento dôležitý verejný priestor pozitívnou energiou. Príďte a využite naplno sobotu v našom meste,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Program športových workshopov je nasledovný:

• 13:00 - joga + tai-chi
  • 14:00 - joga + tai-chi
  • 15:00 - jumping + capoeira
  • 16:00 - jumping + capoeira

Spoločnosť OLO si pripravila pre záujemcov dva eko-výchovne programy v čase od 15:00 do 16:00 a od 16:00 do 17:00.

Aktivity na Námestí slobody sa budú konať každú sobotu v závislosti od počasia. Program aktivít bude zverejnený na webovej stránke hlavného mesta, sociálnych sieťach hlavného mesta, ako aj na stránke spoločnosti HB Reavis, s ktorou hlavné mesto realizuje revitalizáciu námestia.

Revitalizačné práce na Námestí slobody ešte nie sú vo finále, preto dodržiavajte pokyny na informačných tabuliach.

(TS,nc)