Prevádzkovať polikliniku chcú sami

26.11.2006

Samospráva Nového Mesta podala privatizačný projekt na polikliniku na Tehelnej ulici a v súčasnosti čaká na rozhodnutie.

„Ľudia v našej mestskej časti veria, že samospráva spolu s lekár­mi vytvorí neziskovú organizáciu, ktorá by v budúcnosti polikliniku prevádz­kovala,“ uviedol starosta R. Frimmel.

Podľa neho by to bolo zárukou, že poliklinika aj v budúcnosti bude naďalej slúžiť občanom. Problém je však s dopravou: poliklinika je dosť „od ruky“ a nie je tu zastávka MHD.

„Dlho sme bojovali, aby zastávka autobusu bola bližšie k poliklinike na Tehelnej ulici: pre chorých ľudí je to naozaj dosť ďaleko. Teraz už však mám informáciu, že sa podarilo nájsť spoločnú reč s generálnym riaditeľom železníc, ktorý prisľúbil, že nám umožnia na ploche, ktorá patrí železnici, vyčleniť priestor, kde by mohla byť umiestnená zastávka, ktorá bude hneď pri poliklinike,“ povedal Frimmel.

(vp)