• Život v meste
  • 08.08.2018 10:52

FOTO: Začali odstraňovať stánky s občerstvením na Kamennom námestí - môže to odštartovať jeho revitalizáciu?

0 0
Zdroj: FB Nové Kamenné námestie

Na Kamennom námestí oplotili fastfood prevádzku, kde kedysi predávali obľúbený bratislavský Richman. S jej demontážou by sa malo začať v najbližších dňoch a úplne rozobratá by mala byť v druhej polovici augusta. Odstránenie stánkov s občerstvením je nevyhnutným predpokladom pre začatie dlhodobo plánovanej revitalizácie Kamenného námestia.

Revitalizáciu Kamenného námestia v centre Bratislavy blokovali práve stánky s rýchlym občerstvením, ktoré sa nachádzajú priamo v strede námestia. Britský investor Lordship, ktorý pripravuje rekonštrukciu neďalekého hotela Kyjev sa snažil mestu pomôcť a rokoval s majiteľmi stánkov, aby boli ich prevádzky presunuté do radu iných stánkov s rýchlym občerstvením, ktoré lemujú obchodný dom MY a bývalý hotel zo strany Špitálskej ulice.

„Je veľkou snahou, aby majitelia nelegálnych stavieb povolili ich zbúranie, a tým pádom sa uvoľní magistrátu cesta pre revitalizovanie Kamenného námestia. V rokovaniach je spoločnosť Lordship na najlepšej ceste,“ povedal pred niekoľkými dňami mediálny zástupca investora Peter Borko.

Okrem stánku, v ktorom kedysi predávali napríklad obľúbený bratislavský fastfood - Richman, teda na rôzne spôsoby plnené pletenk, bol podľa informácii z magistrátu od elektrickej energie odpojený aj neďaleký stánok Pipigrilu, ktorý sa bude presúvať na pozemky Lordshipu pred bočným vchodom do obchodného domu od Špitálskej ulice.

Zdroj: FB Nové Kamenné námestie

Developer Lordship tvrdí, že nerozhoduje o tom, ako bude samotná revitalizácia Kamenného námestia vyzerať, ale aj tak prišiel s návrhom, ktorý v minulosti už predstavil. „S Alianciou Stará tržnica, ktorá priniesla projekt Živé námestie, je spoločnosť Lordship v kontakte, a keď sa bratislavský magistrát rozhodne revitalizovať Kamenné námestie podľa ich projektu, tak aj v tomto prípade je britský investor ochotný finančne podporiť revitalizáciu,“ podotkol Borko.

O projekte sme písali naposledy v máji napríklad TU.

(ars, foto: FB Nové Kamenné námestie)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.