Piatkový pochod bude. Organizujú ho vysokoškoláci

22.3.2018

Zdroj: Facebook

Hoci organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko ohlásili, že v piatok 23. marca sa plánovaná akcia v Bratislave ruší, nie je tomu tak. Iniciatívy sa chopili vysokoškoláci.

Namiesto zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktoré sme zažívali v ostatné piatky na Námestí SNP, chystajú vysokoškoláci tichý spomienkový pochod. „Zhromaždenie Postavme sa Za slušné Slovensko v Bratislave organizátori nečakane zrušili. My študenti však určite nekončíme. Zajtra organizujeme tichý pochod študentov spred budovy Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí, odkiaľ sa spoločne presunieme na Námestie SNP, kde symbolicky zapálime sviečky Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej. Pridajte sa k nám aj vy," zverejnili študenti na sociálnej sieti.

Stretnutie účastníkov je o 16:30 h na Šafárikovom námestí pri Univerzite Komenského.

Pôvodní organizátori po tom, čo prezident Andrej Kiska vymenoval novú vládu, plánované zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave zrušili, v iných mestách republiky sa však koná.

(ms)